Kultūra

Reginai Šaltenytei – nacionalinė kultūros ir meno premija (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-12-07


Pirmadienį paskelbti 2020 metų Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai. Tarp šešių premijuotojų pateko ir Klaipėdos dramos teatro aktorė Regina Šaltenytė. Ji įvertinta už nuosekliai puoselėtą vaidybos meno meistrystę.

Regina Šaltenytė

Premijos taip pat bus įteiktos rašytojui Sauliui Tomui Kondrotui už pasaulį be ribų literatūroje, kino operatoriui Jonui Vitoldui Tomaševičiui – už Lietuvos kino vaizdo poetikos aukštumas, muzikologei Rūtai Stanevičiūtei – už muzikos kultūros modernėjimo viziją ir kritinės minties atvirumą, architektui Gintarui Balčyčiui – už miestui ir žmogui atvirą architektūrą bei dailininkei Eglei Ridikaitei – už kultūros paveldo aktualizavimą šiuolaikinėje tapyboje.

Tarp atrinktų dvylikos pretendentų gauti premiją buvo ir klaipėdietis fotomenininkas Remigijus Treigys.

Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijai pirmininkauja kino režisierius Audrius Stonys. Komisijos nariai – architektas Audrius Ambrasas, aktorius Vladas Bagdonas, filosofas Jonas Dagys, kompozitorius Giedrius Kuprevičius, muzikologė Jūratė Katinaitė, rašytoja Danutė Kalinauskaitė, vizualaus meno kūrėjas Artūras Raila, teatrologė Ramunė Marcinkevičiūtė bei literatūrologė Jūratė Sprindytė, menotyrininkė Jūratė Tutlytė.

Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija šiemet vertino 45-ių visuomenės pasiūlytų kandidatų.

Lietuvos nacionalinėmis kultūros ir meno premijomis įvertinami reikšmingiausi kultūros ir meno kūriniai, Lietuvos ir pasaulio lietuvių bendruomenės kūrėjų sukurti per pastaruosius 7 metus, taip pat kūriniai, sukurti per visą gyvenimą.

Kasmet skiriamos premijos yra 800 bazinių socialinių išmokų dydžio – 31 200 eurų. Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatų diplomai ir ženklai įteikiami Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga.


  2020-12-07

  Vienas komentaras apie “Reginai Šaltenytei – nacionalinė kultūros ir meno premija”

  1. AvatarDidžiausi sveikinimai (IP: 78.57.239.236)

   Nuostabi menininkė.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt