P0

Miestas, Svarbu

Socialiniam daugiabučiui – antras statybos leidimas (1)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-12-07


Trečiojo uostamiestyje socialinio daugiabučio namo statybos vėl pajudės iš mirties taško, tačiau nuogąstaujama, ar pavyks projektą įgyvendinti laiku ir nereikės grąžinti ES pinigų.

Rambyno g. 14A sklype pernai spalį pradėtos socialinio daugiabučio statybos turėtų būti baigtos iki kitų metų gegužės Martyno Vainoriaus nuotr.

Socialinis daugiabutis namas, kuriame suplanuota 40 butų, Rambyno g. 14A esančiame sklype pradėtas statyti praėjusių metų spalį. Jo techniniame projekte buvo numatyta prie namo įrengti 32 automobilių stovėjimo vietas, nes traktuota, kad yra statomas gyvenamosios paskirties pastatas įvairioms socialinėms grupėms, o tokiems statiniams reikia užtikrinti 0,8 vietos vienam butui.

Tačiau Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos priežiūros inspekcija, patikrinusi statybos leidimą, nurodė, kad šis pastatas yra trijų ir daugiau butų gyvenamasis namas, todėl privaloma įrengti po vieną automobilių stovėjimo vietą vienam butui.

Statybos inspekcijos ir Klaipėdos savivaldybės ginčas persikėlė į teismus. Nors Klaipėdos savivaldybė įrodinėjo, kad įrengti 40 vietų automobiliams yra neracionalu, nes butuose gyvens socialiniai remtinos šeimos, kuriose ne visos turi transporto priemones, teismai konstatavo kad Statybos inspekcijos nurodymas yra pagrįstas.

Todėl šiemet gegužę Statybos inspekcija panaikino statybos leidimą, o savivaldybė šiame objekte nuo birželio 10 dienos sustabdė rangos darbus.

Gegužę Klaipėdos savivaldybė pasirašė automobilių stovėjimo aikštelės prie sklypo Rambyno g. 14 įrengimo su techninio projekto parengimu sutartį. Techninis projektas parengtas, atlikta ekspertizė ir lapkričio 20 dieną prasidėjo aikštelės įrengimo darbai.

Projektuotojas pakoregavo socialinio daugiabučio techninį projektą dėl automobilių stovėjimo vietų ir jis derinti buvo pateiktas visoms suinteresuotoms institucijoms.

„Penktadienį gavome naują statybos leidimą, tad galime atnaujinti rangos darbus. Laiko dar šiek turime, privalome suspėti iki kitų metų gegužės 30 dienos. Tikiuosi, jog suspėsime. Šiuo metu šis namas yra pastatytas ir įrengtas 90 proc., liko tik vidaus apdailos ir teritorijos sutvarkymo darbai. Tačiau didžiausia problema yra ta, kad labai dažnai susiduriame su projektuotojų nekompetencija. Laiku nutraukus tokias nekokybiškas sutartis, būtų galima išvengti tokių bėdų“, – pabrėžė Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Dobranskis.

Projekto eiga pirmadienį buvo svarstyta Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto posėdyje.

„Norėčiau atkreipti dėmesį, kad sklypai, kuriuos skiriame socialinio būsto statybai, faktiškai yra per maži, todėl nėra vietos, kur suprojektuoti automobilių stovėjimo aikštelę. Gal pastaba ir teisinga, kad jau anksčiau reikėjo nutraukti šitą ilgą projektavimą, bet labai svarbu, kad visi socialinės paskirties objektai būtų statomi pakankamos teritorijose sklypuose. Taip būtų išvengiama įvairių skundų ir ginčų su kaimynais“, – kalbėjo komiteto narė Alina Velykienė.

Techninį socialinio daugiabučio namo projektą nuo 2008 metų rengė Visagine įsikūrusi UAB „Svertas“. Už šiuos darbus Klaipėdos savivaldybė jai sumokėjo 170 000 litų.

Sutartį dėl statybos darbų Klaipėdos savivaldybė su bendrove „Eikos statyba“ pasirašė 2018 metais, tačiau dėl netinkamo namo statybos techninio darbo projekto buvo ne tik nutolusi statybos darbų pradžia, bet ir pabrango jie patys. Galutinė sutarties kaina padidėjo nuo 2,32 iki 2,64 mln. eurų.

Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis yra sakęs, jog visas pabrangimas gula ant savivaldybės pečių, nes europiniai fondai finansuoja tik konkrečią sumą. Dėl to, kai pasibaigs statybos ir paaiškės galutinė pabrangimo suma (ji gali keisti dėl naujų sprendinių įgyvendinimo), ją bus bandoma išsireikalauti iš projekto rengėjų, taip pat – techninės priežiūros.

Praėjusių metų vasarą naujas socialinis daugiabutis buvo atidarytas Irklų g. 1. Jame yra 36 butai.

Dar vienas socialinis daugiabutis, kuriame yra 90 butų, Klaipėdoje buvo pastatytas 2007 metais. Iš viso Klaipėdos miesto savivaldybė turi 573 butus, skirtus socialiniam būstui. Daugiabutis Rambyno g. 14A bus trečiasis naujas socialinis daugiabutis, pastatytas Klaipėdoje per nepriklausomybės laikotarpį.


  2020-12-07

  Vienas komentaras apie “Socialiniam daugiabučiui – antras statybos leidimas”

  1. AvatarAnonimas (IP: 90.131.43.45)

   Pinigu plovimas!!!!!

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt