P0

Švietimas

Klaipėdos universiteto vadovybė džiaugiasi naujaisiais studijų reitingais

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-12-08


Žurnalo „Reitingai“ 2021-ųjų studijų krypčių reitinguose tarp lyderių yra Klaipėdos universiteto (KU) Jūrų inžinerija (bakalauro ir magistro studijų programos), Visuomeninė geografija, Turizmas ir poilsis bei Medicinos technologijos.

Reitingo pozicijų augimas fiksuojamas pirmos pakopos Informatikos ir Informatikos inžinerijos, Vadybos, Pedagogikos, Lingvistikos, Visuomenės sveikatos ir Slaugos ir akušerijos studijų krypčių vertinime. Į reitingo lentelės viršų vienu laipteliu palypėjo magistrantūros programos Aplinkotyros ir ekologijos, Reabilitacijos, Politikos mokslų, Viešojo administravimo ir Edukologijos studijų kryptyse.

„Svarbi žinia mums, jog pedagogikos krypties studijų programos vertinime nusileidžiame tik dviem didiesiems mokytojų rengimo centrams – Vilniaus ir Vytauto Didžiojo universitetams, aplenkdami trečiąjį – Šiaulius. Manau, kad politikai turėtų grįžti prie klausimo, kurio taip ir neišsprendė nueinančioji valdžia, – pedagogų rengimo centro kūrimo Klaipėdoje. Juolab kad tam yra visos prielaidos – pradedant istorine
tradicija, esamu moksliniu potencialu bei studijų baze, baigiant dideliu jaunųjų specialistų poreikiu tiek Vakarų Lietuvos regione, tiek visoje Lietuvoje“, -pranešime spaudai cituojamas KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

KU vadovai džiaugiasi, jog konkurencinį didžiųjų šalies mokslo centrų spaudimą ir stabilias reitingo pozicijas išlaiko visos KU bakalauro inžinerinių studijų programos, Biologija, Socialinis darbas, Žurnalistika bei uostamiesčio Alma Mater išskirtinumu laikoma Archeologija, magistro studijose – Visuomenės sveikatos, Slaugos ir akušerijos, Informatikos inžinerijos, Gamtinės geografijos, Gamybos inžinerijos, Chemijos inžinerijos, Rinkodaros ir Pedagogikos studijų kryptys.

„Pagal tarptautinius reitingus Klaipėdos universitetas okeonografijos mokslų srityje yra reitinguojamas pirmame pasaulio universitetų 200-tuke. Esame stiprūs ir pripažįstami jūriniuose tyrimuose, inžinerijos moksluose“,- sako KU prorektorė dr. Sonata Mačiulskytė.

Žurnalas „Reitingai“ universitetų studijų krypčių reitingus skelbia kiekvienų metų gruodį. Žurnalo leidėjų iniciatyva sudaromo reitingo rodiklius didžia dalimi lemia universitetų absolventų darbdavių apklausos ir jų pateikti vertinimai, stojančiųjų į universitetus balų vidurkiai, Vyriausybės strateginės analizės centro statistiniai rodikliai.


  2020-12-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt