Neringos pareigūnai vairuotojams dalino ultragarsinius švilpukus

Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2020-12-08

Kuršių nerijoje, kur keliai vingiuoja mišku, laukiniai gyvūnai neretai užklysta ir į kurorto gyvenvietes, todėl Neringos policijos pareigūnai antradienį Juodkrantėje vairuotojams dalijo ultragarsinius švilpukus, galinčius padėti išvengti susidūrimų su laukiniais gyvūnais.

Iš viso už kurorto savivaldybės prevencijos programai „Saugi bendruomenė – saugus aš“ skirtas lėšas nupirkta ir vairuotojams bus išdalinta 100 tokių įrenginių.

Ultragarsinis švilpukas – tai nedidelis prie automobilio priekinio bamperio, arba šoninio veidrodėlio lengvai pritvirtinamas įrenginys. Į jį patenkant oro srovei, prietaisas pradeda skleisti ultragarsą, kurio žmogus negirdi, o netoli kelio esančius gyvūnus verčia suklusti ir nesiartinti. Ultragarsą prietaisas pradeda skleisti automobiliui pasiekus 30–40 km/h greitį.

Rizika automobiliams susidurti su gyvūnais ypač išauga rudenį ir pavasarį, kai žvėrys rengiasi „vestuvėms“ ar migruoja iš vienų ganyklų į kitas. Gyvūnai aktyvesni tamsiuoju paros metu, juos pastebėti dažnai dar trukdo ir rūkas ar dargana, be to prognozuoti automobilio šviesų apakintų gyvūnų elgesį – itin sunku. Daugiausiai susidūrimų su gyvūnais įvyksta į kelią iššokus stirnai, lengvajam automobiliui susidūrus su briedžiu pasekmės gali būti itin tragiškos. Registruojama susidūrimų ir su šernais, lapėmis, ar kiškiais.

Vien Neringoje šiemet jau užfiksuoti 27 automobilių susidūrimai su gyvūnais, pernai per visus metus – 31, o visoje Klaipėdos apskrityje per vienuolika šių metų mėnesių – 502 tokie eismo įvykiai.

Ultragarso švilpukai gana populiarūs įvairiose Europos šalyse, tačiau policijos pareigūnai primygtinai ragina neatsipalaiduoti juos įsirengus. Svarbu ne tik laikytis leistino, bet ir pasirinkti saugų važiavimo greitį, kad, atsiradus kliūčiai, vairuotojas galėtų suvaldyti, prireikus – ir sustabdyti automobilį, stebėti kelkraščius – ypač apaugusius medžiais ar krūmais. Vietovėse, paženklintose kelio ženklais „Laukiniai gyvūnai“, prašoma elgtis labai atidžiai, o, pastebėjus kelkraštyje stovintį gyvūną, važiuoti pro jį itin atsargiai ir lėtai – nemirksėti šviesomis, nenaudoti garsinio signalo, nes apakinto ir išgąsdinto gyvūno elgesys gali būti visiškai nenuspėjamas ir labai pavojingas.

Susidūrus su laukiniu gyvūnu vairuotojas privalo apie tai pranešti skubios pagalbos telefonu 112.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Koronavirusas

Savaitgalis Klaipėdoje - be susirgimų koronavirusu

Lietuvoje sekmadienį buvo patvirtintas vos vienas pirminis susirgimas COVID-19, tad per visą savaitgalį iš viso susirgo tik keturi žmonės, skelbia ...
2024-06-24
Skaityti daugiau

Koronavirusas

Šeštadienis Klaipėdoje - be naujų COVID-19 atvejų

Šeštadienį Lietuvoje COVID-19 susirgo trys žmonės (vienas iš jų – jau antrą kartą), skelbia Valstybės duomenų agentūra. Klaipėdiečių tarp jų ...
2024-06-23
Skaityti daugiau

Koronavirusas

COVID-19: tarp nulinius rodiklius turinčių savivaldybių nebėra Vakarų Lietuvos

Valstybės duomenų agentūra pranešė, kad penktadienį šalyje buvo patvirtinti 27 nauji užsikrėtimai COVID-19 (penki žmonės užsikrėtė antrą kartą). Du pirminiai ...
2024-06-22
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This