P0

Koronavirusas, Svarbu

COVID-19: neregėti skaičiai (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-12-09


Per antradienį Lietuvoje užfiksuoti net 3128 nauji susirgimo COVID-19 infekcija atvejai. Pirmadienį jų buvo 1388, praėjusį antradienį – 2109.

Martyno Vainoriaus nuotr.

731 iš jų naujųjų atvejų registruoti Vilniaus, 713 – Kauno, 419 – Šiaulių, 353 – Klaipėdos, 242 – Alytaus 184 – Panevėžio, 126 – Utenos apskrityse. Dar 118 infekcijos atvejų patvirtinta Telšių, 112 – Tauragės ir 106 Marijampolės apskrityse. 24 atvejai kol kas dar nėra priskirti jokiam šalies regionui dėl informacijos trūkumo.

Nuo šios ligos per pastarąją parą mirė 31 žmogus (Klaipėdos apskrityje fiksuoti trys tokie mirties atvejai). Bendras mirusiųjų nuo pandemijos pradžios skaičius yra 704. Klaipėdoje per parą mirė du žmonės – tokių aukų uostamiestyje jau yra 47.

Be to, vakarykštę parą registruota 12 mirties atvejų, kai užsikrėtusieji koronavirusu mirė dėl kitų priežasčių.

Klaipėdoje per parą fiksuoti 165 nauji infekcijos atvejai. Pirmadienį jų buvo 113, praėjusį antradienį – 94 ligos atvejai.

Šiuo metu infekcija yra užsikrėtę 3242 klaipėdiečiai. Pasveiko 2200 – per parą nuo viruso išsivaduoti pavyko 53 uostamiesčio gyventojams.

14 dienų užsikrėtimo 100 000 gyventojų skaičius Klaipėdoje sumažėjo nuo 1124 iki 1122,6 bet ir toliau viršija šalies vidurkį, kuris per parą padidėjo nuo 1000 iki 1034,1 atvejų.

Naujas protrūkis vakar registruotas Kretingos rajone įsikūrusioje Kartenos katalikiškoje palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje. Čia patvirtinta 11 infekcijos atvejų, iš kurių – 10 pacientų ir vienas darbuotojas. 

Taip pat vakarykštę parą registruoti COVID-19 atvejai, susiję su protrūkiais Klaipėdoje ir Klaipėdos rajone veikiančiose baldų gamybos įmonėse, Klaipėdos rajono siuvimo įmone.

Taip pat antradienį registruoti atvejai, siejami su protrūkiais Gargždų ligoninės palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje, Klaipėdos medicininės slaugos ligoninėje, Šilutės socialinių paslaugų centre.

Savo ruožtu paskirtoji premjerė Ingrida Šimonytė trečiadienį kreipėsi į laikinai pareigas einantį ministrą pirmininką Saulių Skvernelį prašydama „vykdyti duotą priesaiką tarnauti Lietuvos žmonių gerovei ir kuo skubiau Vyriausybės posėdyje priimti būtinus ir sveikatos apsaugos srities autoritetų siūlomus papildomus griežtinančius karantino sąlygas sprendimus”.

Anot jos, toliau augantys rekordiniai užsikrėtusiųjų koronavirusu žmonių skaičiai ir pranešimai apie kasdien mirštančius keliasdešimt gyventojų rodo, kad ligšioliniai sprendimai nepadėjo stabilizuoti situacijos ir pasiekti jos gerėjimo.

„Kreipiuosi į Jus, nes nebeturime jokios moralinės ir politinės teisės daugiau delsti. Kiekviena pradelsta diena kainuoja žmonių gyvybes ir sveikatą. Sprendimai nepriimti šiandien reikš prarastas žmonių gyvybes visą ateinantį mėnesį. Jei neatlaikydama hospitalizuojamų sergančiųjų skaičiaus „perdegs“ ir neužtikrins reikalingos, savalaikės ir kvalifikuotos pagalbos visa Lietuvos sveikatos apsaugos sistema, pasekmės bus itin skaudžios – jau dabar perteklinio mirtingumo rodikliai yra gąsdinantys. Esu pasiruošusi paremti ir viešai palaikyti reikalingus sprendimus, tokiu būdu pasidalindama Jums tenkančią atsakomybę. Beprecedentės krizės akivaizdoje, kada Vyriausybės veiksmai lemia žmonių gyvybes, negalime ir neturime vadovautis siaurais politinės naudos išskaičiavimais. Tikiu, kad Jūs ir kaip buvęs pareigūnas, ir šiuo metu laikinai einantis Ministro Pirmininko pareigas politinis lyderis, elgsitės garbingai ir ryžtingai”, – pranešime cituojama I. Šimonytė.

„Vertinu paskirtos ministrės pirmininkės kreipimąsi, bet deja, vėlgi, nė vieno konkretaus siūlymo, ką dar reikia padaryti, kad būtų galima situaciją griežčiau kontroliuoti ir valdyti. <…> Jeigu dar norime kažką, paskutinę priemonę, kurią būtų dar galima įvesti, jeigu manoma, kad tai yra neišvengiama, iš esmės nepaprastosios padėties įvedimas, bet tai yra jau Seimo kompetencija ir Seimas tą sprendimą gali priimti. <…> Esame pasiruošę – jeigu bus nors vienas dar koks nors racionalus, argumentuotas pasiūlymas dėl karantino sąlygų keitimo ir griežtinimo, susirinkti ir į neeilinį posėdį iki to momento, kada nauja Vyriausybė prisieks“, – paskutinio kadenciją baigiančios Vyriausybės posėdžio metu sakė Saulius Skvernelis.

INFORMACIJA

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atnaujino rekomendacijas gyventojams. Primenama, kad draudžiama rengti asmenines šventes viešose ir privačiose erdvėse, jei jose dalyvauja daugiau nei dvi šeimos ir daugiau nei 10 asmenų. Taip pat draudžiama nuomoti, subnuomoti apgyvendinimo paslaugoms skirtas patalpas, jei jose bus organizuojami privatūs renginiai, šventės ar kiti susibūrimai. Šiemet rekomenduojama šventes švęsti tik su tais asmenimis, su kuriais gyvenate.

Be to, viešose vietose galima būti ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, išskyrus šeimos narius. Rizikos grupės asmenys ir sergantys lėtinėmis ligomis turėtų ypač saugotis šalyje siaučiant pandemijai.

SAM primena, jog gyventojams rekomenduojama atidėti visas asmenines šventes arba jas organizuoti taip, kad jose dalyvautų ne daugiau kaip 10 žmonių ir tik dvi šeimos. Jeigu jaučiami viršutinių kvėpavimo takų infekcijos požymiai arba asmuo yra izoliacijoje – šventėje nereikėtų dalyvauti. Šventės dalyviai turėtų laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, taip pat išlaikyti saugų atstumą nuo kitų asmenų, plauti rankas su muilu ir vandeniu arba naudoti rankų dezinfekavimo priemones ir dėvėti kaukes.

SAM primena, kad draudžiami daugiau nei dviejų šeimų kontaktai, išskyrus neatidėliotinus atvejus, kai reikia suteikti pagalbą, prižiūrėti sergančius ar negalinčius savimi pasirūpinti asmenis.

Ministerija rekomenduoja riboti susitikimus su draugais, pažįstamais ar giminaičiais, o susitikimų metu būtinai dėvėti kaukes, vengti fizinio kontakto – apkabinimo ar rankų paspaudimų. Gyventojai raginami nuolat bendrauti tik su tais pačiais žmonėmis, kurie laikosi tokių pačių prevencijos principų.

Ne rečiau kaip 2–3 kartus per dieną bent 10 min. reikėtų nepertraukiamai vėdinti gyvenamąsias patalpas. Taip pat patariama kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius – durų rankenas, stalų paviršius, čiaupo rankenėles, pultelius, šaldytuvo rankenas.

Sergantieji lėtinėmis ligomis ir vyresnio amžiaus žmonės yra pažeidžiamiausia gyventojų grupė, turinti didelę sunkių komplikacijų riziką užsikrėtus koronavirusu.

Jeigu asmuo turi lėtinių ligų, yra vyresnio amžiaus – reikėtų aptarti su darbdaviu galimybę dėl darbo nuotoliniu būdu. Jeigu tam nėra galimybės, darbdavys turėtų organizuoti darbą taip, kad būtų užtikrinamas kuo mažesnis kontaktas su kitais asmenimis.

Gyventojams taip pat patariama kuo rečiau lankytis viešose vietose ir prašyti artimųjų, draugų ar kaimynų, kad pasirūpintų maistu ir kitomis būtinomis priemonėmis.

Žmonėms rekomenduojama kuo rečiau lankytis prekybos centruose, į juos vykti turėtų tik vienas šeimos narys. Esant galimybei rekomenduojama naudotis prekių pristatymo į namus paslauga.

Lankantis parduotuvėse, vaistinėse, turguose, kitose viešose atvirose ir uždarose vietose – reikėtų laikytis saugaus, ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo nuo kitų žmonių ir dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Viešose prekybos vietose turi būti užtikrinamas 10 m2 prekybos plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo.

Viešose vietose galima būriuotis ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, išskyrus šeimos narius, privaloma laikytis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp asmenų ar asmenų grupių, vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis asmens higienos reikalavimų.

Žmonės turėtų dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugines priemones viešose vietose ir ten, kur sutinkami žmonės, su kuriais įprastai nebendraujama. Taip pat reikėtų neliesti neplautomis rankomis veido, akių, nosies ir burnos.

Apsauginės veido kaukės privalomos vyresniems nei 6 metų amžiaus žmonėms, išskyrus žmones, kai jie sportuoja; aukšto meistriškumo sporto pratybose ar varžybose dalyvaujantiems aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo specialistams, aukšto meistriškumo sporto ir fizinio aktyvumo instruktoriams ir teisėjams. Taip pat paslaugos teikimo metu, kai paslaugos negalima suteikti būnant su kauke; neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei. Šiems asmenims rekomenduojama nešioti veido skydelį.

Kaukės neprivalomos asmenims, kurie yra už gyvenamosios vietos ribų ir kai šalia 20 metrų spinduliu nėra kitų asmenų, išskyrus šeimos narius. Taip pat vaikams, ugdomiems pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas, jiems esant ugdymo įstaigoje ir (ar) jos teritorijoje.


  2020-12-09

  2 komentarai “COVID-19: neregėti skaičiai”

  1. AvatarNa (IP: 78.62.163.87)

   Didžiausia mūsų valstybės bėda – pirmoje eilėje PELNAS. O pirmoje eilėje turėtų būti ŠVIETIMAS.

  2. AvatarRima (IP: 84.15.186.151)

   Deja, deja, rekomendaciju nepaisoma-didieji PC savaitgaliais ir toliau dirbs ir dar prailginta darbo diena

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt