Dangės krantinėms – vienas šeimininkas (1)

Miestas, Svarbu
Virginija Spurytė
2020-12-09

Kartą Uosto direkcijos pasiūlymo perimti krantines atsisakiusi Klaipėdos valdžia dabar jau pasiruošė primti pirmąją dovaną. Klaipėdos miestui turėtų atitekti Dangės krantinės, esančios Žvejų gatvėje, tarp Pilies tilto ir įplaukos į Pilies uostelį.

 Martyno Vainoriaus nuotr.

„Atvira Klaipėda“ jau rašė, jog Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija Klaipėdos savivaldybei siūlė perimti ne tik šias Dangės krantines, bet ir uosto krantines prie „Memelio miesto“ bei esančias prie Kruizinių laivų terminalo, kurias iki šiol naudoja bendrovė „Kruizinių laivų terminalas“ (buvusi įmonė „Klaipėdos laivų remontas“).

Politikai vasarą abejojo, ar tikslinga perimti visas krantines, nes dalis jų yra prastos būklės, todėl į jas reikės investuoti milijonus eurų. Nors kai kurie miesto tarybos nariai aiškino, jog visas krantines reikia perimti, nes esą Uosto direkcija laikysis pozicijos perduoti viską arba nieko, valdančioji dauguma įpareigojo Klaipėdos savivaldybės administraciją tęsti derybas dėl krantinių perėmimo.

Klaipėdos savivaldybės Turto valdymo skyriaus vedėjo Edvardo Simokaičio teigimu, su Uosto direkcija dabar jau sutarta, jog krantinių perėmimas vyks trimis etapais. Pirmasis – Dangės krantinių perėmimas, antrasis – krantinės prie „Memelio miesto“, o trečiasis – krantinės prie Kruizinių laivų terminalo.

Pirmajam etapui jau pasiruošta, todėl trečiadienį Finansų ir ekonomikos komitete svarstytas projektas dėl sutikimo perimti valstybės turtą.

Minėtos Dangės krantinės priklauso valstybei, jas Uosto direkcija valdo patikėjimo teise.

„Tarybos sprendimas reikalingas priimti Vyriausybės nutarimą patikėjimo teise šias Danės upės krantines perduoti savivaldybei. Mums jas yra tikslinga perimti, nes tada savivaldybė valdytų vientisą Danės krantinių tinklą, galėtų jas tinkamai prižiūrėti ir užtikrinti gyventojų patekimą“, – aiškino E. Simokaitis.

Vienintelis kliuvinys esą yra tas, jog Uosto direkcija yra pasirašiusi žemės nuomos sutartį su buvusio Senosios perkėlos pastato naujuoju savininku, o sutartyje numatyta galimybė naudotis dalimi perduodamų krantinių.

„Dar kalbamės su Uosto direkcija, sprendžiame, kaip pasielgti geriausiai, kad niekas nenukentėtų. Krantines perimsime tada, kai bus išspręsti visi klausimai“,- pabrėžė E. Simokaitis.

„Ir tada ten galėsime pastatyti „Sūduvį“, – replikavo komiteto narys Vytis Radvila.

„Nematau jokių problemų dėl tos gabalėlio žemės. Naujieji pastato savininkai vėliau ar anksčiau ateis derinti savo projektų, o tada ir bus sudėlioti visi taškai“, – teigė komiteto narys Rimantas Taraškevičius.

Žymos: | | | | |

Komentarai (1):

Įrašo “Dangės krantinėms – vienas šeimininkas” komentarų : 1

  1. ... parašė:

    Savivaldybė turi daug pinigų krantines prižiūrėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Uostas ir jūra

Baigė Naujosios perkėlos krantinių rekonstrukciją

Uosto direkcija skelbia, kad užbaigta naujosios Smiltynės perkėlos naudojamų krantinių rekonstrukcija užtikrins efektyvesnį perkėlimą per marias bei dar didesnį keltų ...
2024-05-15
Skaityti daugiau

Svarbu, Uostas ir jūra

Uosto direkcija reiškė nepagrįstas pretenzijas latviams 

Pirmos instancijos teismas patvirtino, kad Uosto direkcija buvo neteisi reikalaudama pinigų dėl neva Latvijos kompanijos BMGS netinkamai vykdytų įsipareigojimų. Teismą ...
2024-05-06
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Uosto direkcija išmokės 19,5 mln. eurų dividendų

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija skelbia, kad pernai uždirbo 27,9 mln. eurų grynojo pelno ir už praėjusius metus valstybei išmokės ...
2024-05-02
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This