P0

Kriminalai ir nelaimės

Didelės apimties automobilių vagysčių byloje paskelbti nuosprendžiai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-12-10


Ketvirtadienį Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmuose paskelbtas 173 lapų nuosprendis didelės apimties – 83 tomų sudėtingoje byloje dėl nusikaltimų, susijusių su automobilių vagystėmis.

Nusikalstamų veikų padarymu buvo kaltinami Marius Mikalauskas, Saulius Vaškys, Ina Pupšienė ir Mindaugas Radavičius. Dėl nusikalstamų veikų gausos ir įvairovės, M. Radavičiaus slapstymosi, taip pat dėl epidemiologinės situacijos šalyje teismas šią bylą narpliojo daugiau kaip dvejus metus.

Dėl vieno kaltinamojo slapstymosi jo atžvilgiu byla buvo išskirta, jis sulaikytas tik teismui jau išnagrinėjus kitus epizodus, tad nuosprendis šio vyro atžvilgiu bus priimamas vėliau. Martyno Vainoriaus nuotr.

Nustatyta, kad veikdami bendrininkų grupėje asmenys nusikalstamu būdu įgydavo automobilius, taip pat juos vogdavo, klastodavo transporto priemonių identifikavimo numerius, dokumentus, automobilius realizuodavo arba rengėsi įvykdyti nusikalstamas veikas, įgydavo ir laikydavo netikrus oficialius žymėjimo ženklus, klastodavo tikrus dokumentus ir suklastotus dokumentus realizuodavo, pagamindavo ir realizuodavo netikrus dokumentus, neteisėtai vertėsi komercine veikla, apvogė butą.

M. Mikalauskas byloje buvo kaltinamas dėl 137 nusikalstamų veikų padarymo, M. Radavičius – dėl 66 veikų, I. Pupšienė – dėl 4 veikų, S. Vaškys – dėl 9 veikų.

Pareiškėjais šioje byloje buvo draudimo bendrovės „Seesam Insurance AS” Lietuvos filialas ir valstybinė įmonė „Regitra”.

M. Mikalauskas nuteistas už 12 apysunkių nusikaltimų ir 22 nesunkius nusikaltimus. Jam skirta subendrinta 4 metų 9 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, ją atliekant pataisos namuose. Dėl 19 epizodų jis buvo išteisintas, neįrodžius, kad dalyvavo padarant šiuos nusikaltimus.. Nukentėjusiems M. Mikalauskas turės atlyginti 11 067 eurų žalą. Valstybės naudai iš jo konfiskuotos nepagrįsto praturtėjimo lėšos – 30 595 eurų.

Anot teismo pranešimo spaudai, skirdamas bausmę šią bylą nagrinėjęs teismo pirmininkas Svajūnas Bliudsukis atsižvelgė į tai, kad kaltinamasis nebuvo anksčiau teistas ir kitas aplinkybes bei faktus, liudijančius, jog turtinio pobūdžio nusikaltimų darymas buvo tapęs šios asmens pragyvenimo šaltiniu ir gyvenimo būdu. Ikiteisminio tyrimo metu ir bylos nagrinėjimo metu jis vengė duoti parodymus, juos davė tik dėl tos dalies, kuri buvo pagrįsta įrodymais. Parodymai duoti iš esmės tik ikiteisminio tyrimo teisėjui, siekiant švelnesnės kardomosios priemonės. Toks elgesys, teismo manymu, parodė, kad jis nelinkęs kritiškai vertinti savo elgesio, neparodė noro keisti nusikalstamo mąstymo ir gyvenimo būdo.

Iki tol irgi neteistas S. Vaškys buvo pripažintas kaltu dėl vieno nesunkaus nusikaltimo – automobilio identifikacinių numerių klastojimo. Jam skirta beveik 3 000 eurų bauda. Dėl 8 nusikalstamų veikų vyras išteisintas.

I. Pupšienė buvo išteisinta dėl visų keturių jai inkriminuotų nusikalstamos veikos epizodų.

Dėl M. Radavičiaus slapstymosi jo atžvilgiu byla buvo išskirta, jis sulaikytas tik teismui jau išnagrinėjus kitus epizodus, tad nuosprendis šio vyro atžvilgiu bus priimamas vėliau.

Šis nuosprendis gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.


  2020-12-10

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt