P0

Politikų tribūna

Aplinkosaugininku esame kiekvienas

Simonas Gentvilas, aplinkos ministras
2020-12-11


Mielas aplinkosaugininke, tokiu esame kiekvienas. Mes kasdien darome pasirinkimus, kurie turi poveikį aplinkai. Nuo kalėdinių dovanų pasirinkimo iki ministerijos sprendimų. Mes renkamės, kaip reaguoti į pereikvoto, kaistančio pasaulio ir jo neabejingos visuomenės raginimus keistis asmeniškai, keisti mūsų ekonomiką ir politinius sprendimus.

Mano ir, tikiu, visų mūsų pasirinkimas yra vienareikšmis – turime imtis veiksmų dabar, kad mūsų vaikai ir ateities kartos galėtų mėgautis tomis pačiomis gamtos teikiamomis gėrybėmis, kaip ir mes šiandien.

Pokytį pasieksime tik išvien su visuomene, sąmoningu ir reikliu vartotoju bei verslu, aiškiai žinančiu augsiančius taršos suvaržymus ir atsiveriančias žaliojo kurso galimybes. Turime veikti išvien. Įtraukti visuomenę, mokslininkus ir verslo asociacijas priimant sprendimus. Su kiekvienu žingsniu judėti pirmyn. Su kiekvienu žingsniu padidinti neabejingų partnerių ratą.

Aplinkosauginio sąmoningumo lūžis visuomenėje jau įvyko, ir turėdami šį visuomenės palaikymą privalome jį įtvirtinti visos valstybės mastu ir Aplinkos ministerijos kuruojamose srityse.

Mūsų bendri prioritetai:

 • plėsime visuomenės žinias ir įgaliojimus aplinkosaugoje;
 • miestus pakreipsime darnaus vystymosi kryptimi, ir jų architektūra taps pasididžiavimo objektu;
 • per trumpiausią įmanomą laiką užbaigsime „Natura 2000“ saugomų teritorijų tinklo steigimą;
 • padangų gaisrai ir nuotekų katastrofos bus paskutiniai skandalai, kurių pamokas išmoko mūsų kontroliuojančiosios institucijos, ir jos pakeis savo veiklą, kad kontrolė būtų ne formali, o orientuota į rezultatą, ne baudžianti, o prevencinė ir konsultacinė;
 • žiedinę ekonomiką sukursime, įvedę realią tvarką ir atskaitomybę gamintojų ir importuotojų atliekų tvarkymo srityje;
 • statybas paversime inovatyviu, konkurencingu ir skaidriu Lietuvos ekonomikos sektoriumi;
 • tinkamai įkainoję taršą ir tinkamai suplanavę žaliojo kurso paramą, keisime ekonomiką, kvėpuosime švariu oru ir vykdysime savo tarptautinius klimato kaitos politikos įsipareigojimus;
 • Aplinkos ministeriją paversime pirma skaitmenine ministerija be popieriaus, kur paslaugos, registrai ir kuruojami sektoriai persikels iš „popierizmo“ į efektyvią skaitmeninę erdvę.


  2020-12-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt