P0

Svarbu, Verslas

Šilumos kaina: Klaipėda – tik 17-oje vietoje (4)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-12-11


Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba (VERT) skelbia, kad gruodį vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Lietuvoje yra 4,16 ct/kWh (be PVM) – palyginus su lapkričiu ji padidėjo 4,52 proc., o per metus sumažėjo 10,73 proc.

VERT duomenimis, tai žemiausia gruodžio šilumos kaina nuo 2012-ųjų. Šį gruodį, palyginus su tuo pačiu laikotarpiu 2012 m., vidutinė šilumos kilovatvalandės kaina yra 46 proc. mažesnė.

Tarp penkių didžiųjų miestų gruodį už šilumą mažiausiai moka Kauno, daugiausiai – Klaipėdos gyventojai.

VERT pateikiamais duomenimis, centralizuotą šilumą Klaipėdai ir Gargždams tiekiančios uostamiesčio savivaldybės valdomos AB „Klaipėdos energija” nustatytas tarifas yra tik 17-oje vietoje visos šalies mastu.

Skaičiai prie šilumos tiekėjo pavadinimo rodo, kokią dalį (proc.) kuro struktūroje sudaro atsinaujinantys energijos ištekliai, įvertinant tiek šilumos tiekėjo gaminamą, tiek iš nepriklausomų šilumos gamintojų perkamą šilumą, pagamintą naudojant atsinaujinančius energijos išteklius (žaliai pažymėti kuro dedamosios stulpeliai rodo, kad daugiau nei 50 proc. šilumos pagaminama iš atsinaujinančių energijos išteklių, rudai – daugiau nei 50 proc. šilumos pagaminama naudojant gamtines dujas).

AB „Klaipėdos energija” valdybos pirmajam šios žiemos mėnesiui nustatė 4,4 proc. didesnį šilumos tarifą nei galiojęs lapkritį. Tačiau lyginant šį gruodį su atitinkamu 2019-ųjų mėnesiu šilumos kaina išliks beveik identiška – atitinkamai 4,71 ir 4,72 ct/kWh be PVM.

Visa centralizuota tiekiama šiluma, kurios gruodį prireiks Klaipėdai ir Gargždams, bus pagaminta nepriklausomų šilumos gamintojų (NŠG). Jiems priskiriami ir keturi „Klaipėdos energijos” biokuro katilai.

Vidutinė Klaipėdos NŠG šilumos kaina per metus sumažėjo 15 proc. – nuo 2,73 iki 2,38 ct/kWh. Pigiausią šilumą gruodį tieks „Klaipėdos mediena” (2,09 ct/kW), brangiausią – „Klaipėdos energijos” biokuro katilai (2,78 ct/kWh).


  Verslo straipsnių visus kompas

  2020-12-11

  4 komentarai “Šilumos kaina: Klaipėda – tik 17-oje vietoje”

  1. AvatarAdelija (IP: 85.232.130.147)

   Kas moka tą PVM??? Mes!!! Tai kam mums ta kaina be PVM. Rašykit , jei jau rašot kainą, kurią turime mokėti.

  2. AvatarAlvydas (IP: 90.131.43.93)

   Pagal trimitą ir kainos už šilumą kyla.

  3. Avataro ko norėti (IP: 86.100.161.157)

   kai Klaipėdos valdžioje konservatoriai

  4. AvatarAnonimas (IP: 86.100.19.206)

   Kaip suprasti? Nuolat giriasi katinai, kad Klaipėdoje šiluma vis pinga ir pinga… Ar merui ir savivaldybės direktoriui tai nors kiek rūpi?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt