P0

Miestas, Svarbu

Teatro aikštė – be petardų ir šventinio fejerverko (1)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-12-11


Pasigrožėti šventine miesto eglute ir dekoracijomis klaipėdiečiai galės saugiai, nebijodami, kad į juos pataikys kokia petarda – jau penktus metus iš eilės Teatro aikštė skelbiama zona be pirotechnikos, tad joje draudžiama šaudyti savo atsineštus fejerverkus.

Teatro aikštė jau penktus metus bus zona be pirotechnikos . Martyno Vainoriaus nuotr.

Šiemet skirtumas tik toks, kad tokį draudimą patvirtins miesto politikai. Anksčiau toks draudimas būdavo įrašytas Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu išduotame leidime organizuoti viešuosius renginius. Jie šiemet dėl karantino yra uždrausti, leidimai neišduodami, todėl Viešosios tvarkos skyriaus laikinasis vedėjas Marius Poimanskis ir kreipėsi į politikus, kad šie priimtų sprendimą uždrausti tarpušvenčiu naudoti pirotechnikos priemones Teatro aikštėje ir jos prieigose. Pirmieji tokiam draudimui, kurio prašė ir Klaipėdos policija, pritarė Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto nariai, o savo žodį dar tars ir miesto taryba.

„Patvirtinkime iškart penkeriems metams į priekį, kad nereikėtų sugrįžti prie šio klausimo“, – tokio draudimo reikalingumu neabejojo Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto narys Arūnas Tuma.

Beje, miesto valdžia jau yra nusprendusi, kad šiemet Teatro aikštėje, sutinkant Naujuosius metus, nebus ir pagrindinio šventinio fejerverko. Jo atsisakyta dėl to, kad žmonės neplūstų į aikštę žiūrėti fejerverko, nesibūriuotų ir taip nedidėtų rizika plisti COVID-19 ligai.

Kitose miesto aikštėse per Naujuosius šaudyti fejerverkų neuždrausta, tačiau Klaipėdos policijos pareigūnai pažadėjo aktyviai kontroliuoti, kaip į jas susirinkę žmonės laikysis saugių atstumų, dėvės veido apsaugos priemones.

Primenama, kad civilines pirotechnikos priemones (išskyrus F1 kategorijos fejerverkus) draudžiama naudoti arčiau kaip 30 metrų nuo mokyklų, gydymo ir reabilitacijos įstaigų, kulto, šarvojimo patalpų bei arčiau nei 75 metrai nuo gyvenamųjų namų, taip pat kitose savivaldybės tarybos nustatytose vietose. Šaudyti petardas ir fejerverkus, jei tai trikdo viešąją rimtį, draudžiama nuo 22 val. iki 8 val. (išskyrus švenčių dienas, taip pat per masinius renginius, kuriuos rengti savivaldybės vykdomoji institucija yra išdavusi leidimą).


  2020-12-11

  Vienas komentaras apie “Teatro aikštė – be petardų ir šventinio fejerverko”

  1. AvatarPRITARIU (IP: 78.57.193.166)

   Protingi sprendimai.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt