P0

Kultūra

„Fausto” premjera žiūrovams – per Kalėdas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-12-14


Ilgai laikęs intrigą apie tikrąją Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro naujojo šokio spektaklio „Faustas“ premjeros datą, teatras pagaliau ją pranešė.

Paaiškėjo, jog jau nufilmuotą spektaklį pirmąją Kalėdų dieną, gruodžio 25- ąją, 18.50 val. transliuos Lietuvos televizija ir jį galės išvysti visi norintieji. Prieš tai premjera įvyko be žiūrovų.

Primename, kad „Fausto” pastatymo režisierius yra lenkų choreografas Robertas Bondara, jo kraštietė Martyna Kander kūrė kostiumus ir scenografiją, muzikos vadovas ir dirigentas –  Modestas Barkauskas.

„Mes nekuriame detalaus istorinio pasirodymo: būtų sudėtinga jį perteikti šokio kalba, bet stengėmės ištraukti detales, kurios aktualios šių dienų žiūrovams“, – akcentuoja R. Bondara.

Muzikinio teatro nuotr.

„Daugiausiai išgirsite W.A. Mozarto muzikos. Ir visai neatsitiktinai, nes J. W. Goethe ir W. A. Mozartas – amžininkai. Atpažinsite ir W. A. Mozarto „Requiem“. Ši muzika ypač atspindi žmogaus laikinumą: tiek anų laikų, tiek šių. Šokio spektaklio „Faustas“ premjera gimė be kolektyvų kontakto: baletas šoko atskirai, orkestras grojo – sau. Vėliau aš stebėjau baleto repeticijas, o R. Bondara klausėsi kaip groja orkestras ir mes tai aptarėme. Pritrūkome tik to mus apjungiančio bendrystės jausmo. Man tai pirma tokia premjera. Tad labai laukiame karantino pabaigos ir susijungimo“, – sako M. Barkauskas.

Legendinį alchemiką ir mokslininką Faustą jaunystėje įkūnijo Roman Semenenko, senąjį Faustą – Arshak Gyozalyan, Eleną – Alvina Krout, Margaritą – Oleksandra Borodina. Mokslininką prarasti sielą sugundžiusiu Mefistofeliu tapo Danylo Butenko, Vagneriu – Ričardas Jankevičius, Margaritos broliu – Mykhailo Mordasov, Margaritos motina – Kristina Gudelytė, Elenos sūnumi – Povilas Kažukauskas, Kunigu – Šarūnas Juškevičius, barmene – Živilė Subačiūtė.

INFORMACIJA

Dar būdamas studentas Johannas Wolfgangas Goethe pradėjo rašyti „Faustą“. Sakoma, kad 60 metų su pertraukomis rašydamas šį kūrinį rašytojas nieko neišgalvojo: sudėjo savo paties išgyvenimus arba tai, ką skaitė knygose. Kaip Faustą įkūnijo save, o Margaritoje – savo mylimąją. Šią realistinę medžiagą papildė įvairių pasaulėžiūrų apeigomis ir idėjomis, nudažė ją savo jausmais. 

Frazė „Sustok, akimirka žavinga!“ kartojama įvairiomis progomis, tačiau ne visi žino, kad tai perfrazuota citata iš J.W.Goethe dramos „Faustas“.

Ji originale skamba taip: „Še! Jeigu tu išgirsi iš manęs:/ „o, stabtelėk, akimirksni žavingas!”-/tai kuo greičiau užnerk man grandines,/ir tepaskelbia varpas gedulingas, kad Fausto nebėra…“


  2020-12-14

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt