P0

Uostas ir jūra

„Jotvingis” grįžta namo

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-12-14


Karinių jūrų pajėgų laivas „Jotvingis” po pusmečio trukmės aktyvaus dalyvavimo NATO Nuolatinės parengties priešmininių laivų I grupėje antradienį grįš į Klaipėdą

Budėjimas NATO greitojo reagavimo pajėgose bus tęsiamas iki 2021 metų sausio antros pusės.

Kartu į Lietuvą grįžta ir 60 karių, esančių laivo įgulos sudėtyje ir NATO laivų junginio štabe, taip pat NATO laivų junginio vadas komandoras Audrius Venckūnas.

NATO Nuolatinės parengties priešmininių laivų I grupės nuotr.

Nuo birželio 18 d. Lietuvos KJP karininkui kmdr. Audriui Venckūnui vadovaujant NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų I grupei (sudarytai iš septynių laivų), buvo dalyvauta septyniose minų paieškos operacijose, kurių metu buvo ištirtas 125 kv. jūrmylių jūros dugno plotas ir aptikti 73 nuo pasaulinių karų likę sprogmenys. Taip pat drauge su sąjungininkų laivais, išlaikant aukštą junginio laivų profesinių įgūdžių ir sąveikos lygį, buvo dalyvauta devyniose bendrose jūrinėse pratybose. Skleidžiant žinią apie NATO solidarumą, pasirengimą ir aktyvią veiklą regione, buvo aplankyta 18 užsienio uostų.

Nuo sausio 14 d.  A. Venckūnas perduos NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų I grupės vadovavimą Nyderlandų Karinių jūrų pajėgų karininkui komandorui Janui Wijchersui (Jan Wijchers). Jis NATO laivų junginiui vadovaus iš Belgijos karinių jūrų pajėgų aprūpinimo laivo „Godetia”.


  2020-12-14

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt