P0

Švietimas

Klaipėdoje vyks nemokami programavimo mokymai (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-12-16


Viešoji įstaiga „Atviro kodo sprendimai“ koordinuoja projektą „Renkuosi programuoti“, skirtą dirbančiųjų asmenų persikvalifikavimui bei kompetencijų kėlimui IT srityje.

pixabay.com nuotr.

INFOBALT ir MOSTA atlikto tyrimo duomenimis, informatikos ir ryšių technologijų įmonės Lietuvoje jau šiandien galėtų priimti net tris tūkstančius darbuotojų ir šis skaičius nuolat auga. Manoma, jog trejų metų laikotarpyje šiam sektoriui bus reikalingi beveik dvidešimt tūkstančių IT specialistų.

„Per ateinančius trejus metus labiausiai trūks programuotojų. Prognozuojama, kad jų poreikis išaugs iki 83 procentų lyginant su dabartiniu šios specialybės darbuotojų skaičiumi. Taip pat augs ir testuotojų, sąsajų kūrėjų, konsultantų, tinklų inžinierių, vartotojų sąsajų kūrėjų, IT grafikos dizainerių ir kitų IRT specialybių darbuotojų poreikis“, – pranešime cituojama INFOBALT švietimo ekspertė Monika Simaškaitė.

Nors Lietuvos aukštosios mokyklos nuolat didina valstybės finansuojamų vietų skaičių šių studijų programoms, tik nedidelė dalis mokyklą baigusių abiturientų renkasi būtent šią kryptį, o net ir iš tų, kurie pasirenka, beveik pusė jų nutraukia studijas dar pirmaisiais metais, taD Kiekvienais metais darbo rinką papildo vos keli šimtai naujų IT specialistų ir didžioji dalis darbo vietų lieka laisvos.

Anot pranešimo, projekto „Renkuosi programuoti“ metu vykdomi nemokami programavimo mokymai Vilniuje, Kaune bei Klaipėdoje, suteiks galimybę 675 asmenims išmokti visko nuo pagrindų ir taip pakeisti savo karjeros kelią.

Registruotis į šiuo kursus galima čia.


  2020-12-16

  Vienas komentaras apie “Klaipėdoje vyks nemokami programavimo mokymai”

  1. AvatarDeividas (IP: 188.69.193.30)

   Trūksta programuotojų su 2 metų patirtim, expert lygiu dirbančių su Java, php…. ar kitom programavimo kalbom… baigiau mokslus esu Junior programuotojas, ir tokių pažystu ne viena kurie ieškosi darbo Klaipėdos apskrityje, ir nėra ji taip parasta rasti.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt