P0

Miestas

Teismas įtikino moterį ir „Lidl” tarpusavio ginčą baigti taikiai (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-12-16


Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėtoje civilinėje byloje patvirtino pirkėjos ir prekybos centro „Lidl“ sudarytą taikos sutartį.

Ginčas tarp šalių kilo dėl pirkėjos susižalojimo parduotuvėje, kai ji eidama paslydo ant dėl išpilto skalbiklio slidžių grindų ir, nugriuvusi visu svoriu, stipriai susitrenkė.

Asociatyvi Martyno Vainoriaus nuotr.

Pasak teismo pranešimo, ieškovės teigimu, jai nebuvo suteikta pirmoji pagalba, nebuvo iškviesta greitoji pagalba, nukentėjusioji buvo ištikta šoko kelias minutes. Parduotuvės vadovų pasiūlytas taikus ginčo sprendimo būdas, kompensuojant ieškovės patirtą turtinę ir neturtinę žalą dovanų kuponais, su kuriais būtų galima apsipirkti bet kurioje parduotuvėje „Lidl“, jai buvo nepriimtinas.

Ieškovė prašė priteisti iš parduotuvės 735 Eur turtinės žalos atlyginimą ir 9940,33 Eur negautų pajamų, nes dėl sužalojimų negalėjo dirbti bei 1500 Eur neturtinės žalos atlyginimą.   

Klaipėdos apylinkės teismas savo sprendimu ieškinį tenkino iš dalies ir priteisė ieškovei 1000 eurų neturtinės žalos atlyginimą ir 223,65 eurų bylinėjimosi išlaidų, o atsakovei iš ieškovės – 3117,36 eurų bylinėjimosi išlaidų.

Apylinkės teismas konstatavo, kad prašomų priteisti negautų pajamų ieškovė neįrodė, jos nedarbingumas buvo nulemtas ne tik incidento parduotuvėje, bet ir kitų paūmėjusių ligų, o dalį nedarbingumo pajamų atlygino „Sodra“.

Su teismo sprendimu ieškovė nesutiko ir kreipėsi į apygardos teismą, prašydama jos reikalavimus patenkinti visiškai.

Klaipėdos apygardos teismas nustatė, kad bylą nagrinėjant pirmosios instancijos teisme šalims nepavyko bylos užbaigti taikiu būdu.

Apeliaciniame skunde ir atsiliepime į apeliacinį skundą nėra išdėstyta šalių pozicija dėl to, ar buvo išnaudotos visos galimybės šią bylą užbaigti taikiai.

Dėl to apygardos teismas pasiūlė šalims apsvarstyti galimybę užbaigti bylos nagrinėjimą taikiai, išaiškino, kad taikos sutartį galima sudaryti bet kurioje proceso stadijoje, taip šalys įgyja unikalią galimybę bylą užbaigti savo iniciatyva ir tarpusavio susitarimo būdu išspręsti kilusį ginčą.

Miesto straipsnių vidus

Šalys per teismo nustatytą laikotarpį pateikė teismui pasirašytą taikos sutartį, kurią apygardos teismas patvirtino.

Pagal taikos sutartį ieškovė atsisakė visų savo reikalavimų parduotuvei, o parduotuvės atstovai atsisakė jiems pirmosios instancijos teisme priteistų 3 117,36 eurų bylinėjimosi išlaidų. Ieškovei buvo grąžintas 188,25 eurų žyminis mokestis.


  2020-12-16

  Vienas komentaras apie “Teismas įtikino moterį ir „Lidl” tarpusavio ginčą baigti taikiai”

  1. AvatarPasipelnymas nulis (IP: 78.62.147.40)

   Buvo tokia pasaka apie godžią žvejo žmona… Taip nutiko ir tai juodkrantiškei žvejienei meilutei. Herojė tapo labiau žinoma, senų ligų padaugėjo, naujų negalavimų įrodyti nepavyko.,,, Godumas ne visada laimi,

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt