Jūrininkų ligoninės meno kolekcijoje – dar 15 naujų kūrinių

Fotoreportažai, Kultūra

Kaip ir kasmet, jau dvidešimt ketvirtą kartą vykstanti meno akcija „Ant gerumo sparnų“ pakvietė Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus narius dovanoti meno kūrinius, taip praturtinant Klaipėdos jūrininkų ligoninės meno kūrinių kolekciją.

Tai unikali, niekur Lietuvoje nekartojama akcija ir meno kūrinių ekspozicija, įprasminta dviejuose albumuose – ARS VITAE I ir ARS VITAE II.

Klaipėdos jūrininkų ligoninė skelbia, jog jos patalpas puošia jau per 620 meno kūrinių, kuriuos įstaigai padovanojo per 120 dailininkų.

Tapybos, grafikos darbai, akvarelės, mažoji skulptūra, formos plastika, keramika ir tekstilė jaukiai įsikūrė visoje ligoninėje: koridoriuose, palatose, fojė, diagnostikos ir gydytojų kabinetuose. Pagal autorius ir technikas, metų laikus ir nuotaiką ligoninės galerijoje nuolatos rengiamos šių darbų parodos.

Jūrininkų ligoninė juokais net vadinama labiausiai lankoma meno galerija šalyje.

Pristatys „Ant gerumo sparnų“ metu

Menininkų ir medikų draugystė prasidėjo 1996 m. po dailininkės Sofijos Kanaverskytės vizito naujai pastatytoje ligoninėje, kurios tuščios palatų sienos, žiūrint paciento-menininko akimis, jai pasirodė per daug niūros.

Šiemet 17 menininkų dalį savo kūrybos vėl nutarė įkurdinti ligoninėje. Ligoninės kolekciją papildė 15 naujų meno kūrinių ir menininkų poros dovanotas meno albumas, kurie bus plačiau pristatyti virtualiai tradicinės advento popietės „Ant gerumo sparnų“ metu.

Akcijos iniciatorė S. Kanaverskytė ligoninei padovanojo savo koliažą „Natiurmortas“. Metalo dailininkas Danius Drulys – savo mažosios formos objektą „Lašas po lašo…“ (akmuo, metalas, organinis stiklas, medis), skulptorius Gintautas Jonkus, linkėdamas laisvės ir taikos – kamerinę skulptūrą „LT“ (ąžuolas).

Keramikė Daiva Ložytė, tarsi oponuodama neramiam metui, sukūrė „Rimtį“ (šamotas, lipdyta, glazūra). Panašią jauseną atspindi ir Liudmilos Vėgėlienės mišrios technikos monotipija „Ramybė“.

Savo akvarelėmis Jūrininkų ligoninės kolekciją praturtino Isroildžon Baroti („Jūros pakrantė“) ir Augustinas Virgilijus Burba („Viskas pasakyta“).

Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkė Neringa Poškutė-Jukumienė, taikliai pasirinkdama chirurginę kaukę kaip dabartinio laiko simbolį, padovanojo emalio meno kūrinį „Be ribų / Without Borders“.

Petras Gintalas savo akvarelėje „Troškimas pasveikti“ dar 1972 įamžinęs savo patirtą būseną tiesiogiai lyg tiltą tarp šiuo metu tokį aktualų jausmą išgyvenančių, tiesia viltingai nuteikdamas ir palydėdamas eilėmis nugarinėje paveikslo pusėje.

Klaudijus Pūdymas koloristine kalba savo kūrinyje „Saulėlydis“ užfiksavo kasdieninį saulės palydėjimo ritualą. Įkvėpta pasivaikščiojimų pajūriu Laima Gedvilaitė-Sakalauskienė savo iškiliosios spaudos pastelėje „Pažvelk į šį krantą“ pavaizdavo jūros ošimo sukeliamą meditacinę būseną.

Irgi nenutoldama nuo Klaipėdos krašto menininkams taip artimos temos, Toma Šlimaitė-Bubelienė ligoninei padovanojo savo ofortą „Nežemiški vaikai pajūryje“.

Gyvai klaipėdietiškai tapybai akcijoje atstovauja Antanas Garjono („Už horizonto šviesa“) ir Ernesto Žvaigždino („Be pavadinimo“) paveikslai. Prie dovanojančių menininkų prisijungė ir Jonas Virbauskas, prisipažinęs, kad jautri iniciatyva paskatinusi jį dalyvauti tradicinėje popietėje, dovanojant savo marmuro ir granito figūrą „Balandukas“.

Zita ir Romualdas Inčirauskai padovanojo knygą „Nulipdytas gyvenimas“, iliustruojančią spalvingą, ilgametę kūrybinę R. Inčirausko veiklą bei reikšmingus menininko darbus Lietuvos kultūrai ir menui dirbant metalo meno lauke.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Klaipėdos/Mažosios Lietuvos istorija

Poternoje kuriama nauja kultūrinė erdvė: pristatys šv. Jono bažnyčią

Įsibėgėjus pavasariui, planuojama, Muziejų naktį duris atvers Klaipėdos universiteto (KU) mokslininkės, archeologės dr. Raimondos Nabažaitės iniciatyva kuriama nauja kultūrinė erdvė, ...
2024-02-23
Skaityti daugiau

Politika, Svarbu

Į Kultūros ir meno politikos formavimo darbo grupę - be sutikimo? (dar atnaujinta)

Nerimstant aistroms dėl kultūros padėties Klaipėdos mieste, savivaldybė savo tinklapyje paskelbė mero Arvydo Vaitkaus potvarkiu sudarytos Kultūros ir meno politikos ...
2024-01-25
Skaityti daugiau

Kultūra

Kas pageidauja tapti naujosios kultūros darbo grupės nariais?

Klaipėdos savivaldybė paskelbė, kurie miesto kultūros sektoriaus atstovai norėtų dalyvauti naujosios valdžios kuriamoje kultūros ir meno politikos formavimo darbo grupėje. Mero ...
2023-12-01
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This