P0

Verslas

„Grigeo Klaipėda” pradėjo nuotekų tinklų statybos antrąjį etapą (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-12-18


Bendrovė „Grigeo Klaipėda” pranešė penktadienį pradėjusi nuotekų tinklų įrengimo darbų II etapą. Teigiama, kad iš trijų etapų susidedantis projektas leistų vykdyti pirminį nuotekų valymą Dumpiuose ir padėtų stabilizuoti šiuo metu „Grigeo Klaipėdos” nuotekų valymu besirūpinančio „Klaipėdos vandens” apkrovas bei spręsti suaktyvėjusią nemalonių kvapų problemą.

„Grigeo Klaipėda“ nuotekų valymo įrenginiai. Oro grupės nuotr.

Anot bendrovės pranešimo, techniniame projekte numatyti ir šiuo metu įrenginėjami nuotekų tinklų statybos sprendimai yra suderinti su visomis atsakingomis institucijomis, o statybos leidimą išdavė Klaipėdos rajono savivaldybės administracija. Pagal patvirtintą techninį projektą yra numatyta nutiesti nuotekų transportavimo trasą ir sujungti Dumpių valymo įrenginius su „Klaipėdos vandens” nuotekų valykla. Veikti valymo įrenginiai Dumpiuose pradės tik gavus atitinkamų institucijų leidimus juos eksploatuoti.

„Dėl kiekvieno etapo darbų informuojame Klaipėdos apygardos prokuratūrą. Griežtai laikydamiesi visų nustatytų sąlygų ir reikalavimų įrengsime papildomą nuotekų liniją nuo Dumpių nuotekų valymo įrenginių antrinio nusodintuvo iki „Klaipėdos vandens” nuotekų valyklos tinklų, taip siekdami atnaujinti Dumpių nuotekų valymo baro eksploataciją”, – pranešime cituojamas „Grigeo Klaipėdos” generalinis direktorius T. Eikinas.

Šiuo metu jau yra užbaigti rangos sutartyje numatyti I etapo darbai – nuotekų transportavimo trasos tiesimas nuo „Klaipėdos vandens” teritorijos ribos iki Dumpių teritorijos ribos. II etapo metu Dumpiuose esančiame bendrovės valdomame žemės sklype tiesiamas slėginis nuotekų vamzdis, einantis iki 3 metrų atstumu nuo dumblo siurblinės. Šis vamzdis tiesiamas pagal parengtą techninį projektą 2-3,5 m gylyje. Paskutiniojo etapo darbų vykdymo startas planuojamas kitų metų vasarį.

Anot T. Eikino, įgyvendinusi projektą, „Grigeo Klaipėda” neturės jokios fizinės galimybės po pirminio valymo savo nuotekų išleisti į gamtinę aplinką, kadangi galutiniam išvalymui jos keliaus į „Klaipėdos vandens” valymo įrenginius.

Kad įrenginiai Dumpiuose galėtų pradėti pilnai veikti, reikės užbaigti ne tik techniniame projekte numatytus darbus. Bendrovei dar teks pasirūpinti ir veiklos įteisinimu Taršos integruotos prevencijos kontrolės (TIPK) leidime bei sudaryti ilgalaikę nuotekų tvarkymo sutartį su „Klaipėdos vandeniu”. Taip pat turi būti panaikinti teisėsaugos institucijų nustatyti draudimai naudoti esamus valymo įrenginius ir valyti gamybos procese susidariusias nuotekas Dumpiuose.

„Pirminis nuotekų valymas Dumpiuose aktualus ne tik „Grigeo Klaipėdai”, bet ir visai Klaipėdos miesto bendruomenei. Tai leistų spręsti kvapų problemą aplink fabriką bei sumažinti „Klaipėdos vandens” apkrovas. Todėl tikimės, kad atsakingos institucijos adekvačiai bei objektyviai įvertins situaciją, atsižvelgdamos ir į viešąjį interesą”, – teigia T. Eikinas.

Planuojama, kad Dumpiuose bus sumontuotas ir automatinis mėginių semtuvas, papildomi nuotekų apskaitos bei taršos kontrolės prietaisai, kurių duomenys bus nuolat perduodami į „Klaipėdos vandens” sistemą.


  2020-12-18

  Vienas komentaras apie “„Grigeo Klaipėda” pradėjo nuotekų tinklų statybos antrąjį etapą”

  1. Avatarabc (IP: 86.38.130.206)

   Jau girdėti pažadai, kaip smirdėjo taip smirdės vėjui papūtus. Geriausias sprendimas uždaryti juos.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt