P0

Regionas

Socialines paslaugas Klaipėdos rajonas sieks pirkti iš NVO ir socialinio verslo

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-12-18


Patvirtinusi naują Socialinių paslaugų planą, Klaipėdos rajono savivaldybė pereina į kitą etapą – socialines paslaugas pirks iš nevyriausybinių organizacijų, socialinio verslo. Anot savivaldybės, tokiu žingsniu siekiama praplėsti teikiamų paslaugų spektrą, suteikti klientams didesnį pasirinkimą ir dar kokybiškesnę pagalbą.

Pasak rajono mero Broniaus Markausko, šiuo sprendimu norima užsitikrinti kuo daugiau paslaugų teikėjų ir taip spręsti šiuo metu esamas problemas, kaip, pavyzdžiui, didesnė pagalba žmonėms, gyvenantiems kaimiškose vietovėse.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Praėjusiais metais atlikus apklausą paaiškėjo, kad gyventojams svarbiausia gauti pagalbą į namus, socialinę globą, būsto pritaikymą, transporto paslaugą ar dienos socialinę globą. Dalis šių paslaugų teikiamos Savivaldybės biudžetinių įstaigų, tačiau poreikis gerokai didesnis, ypač kaimiškose vietovėse. Be to, trūksta ir tokių socialinių paslaugų, kaip apgyvendinimas apsaugotame būste ar savarankiško gyvenimo namuose, maitinimo organizavimas.

Atlikus analizę dėl socialinių paslaugų išvystymo ir poreikio Klaipėdos rajone buvo konstatuota, kad ribotos Savivaldybės finansinės galimybės, darbuotojų stoka biudžetinėse įstaigose, trūkumas patalpų, automobilių, skirtų vežti neįgaliems gyventojams, ir net paslaugų teikėjų nebuvimas neleidžia užtikrinti ir patenkinti gyventojų poreikio. Tad naujajame Socialinių paslaugų plane iškeltas konkretus tikslas – pereiti prie paslaugų asmens šeimoje ir bendruomenėje, siekiant kuo ilgiau užtikrinti paslaugas gaunančių gyventojų buvimą jų įprastoje gyvenamojoje aplinkoje, didinti neįgaliųjų savarankiškumą.

„Paprastai sakant, įsivertinę esamą situaciją ir matydami poreikį mes galėjome išgrynininti esminius tikslus. Toliau tęsime projektų įgyvendinimą, bet tuo pačiu ir vystysime jau esamų ir naujų paslaugų plėtrą. Vienas paslaugas Savivaldybė pirks, kitas įsigis. Tad kai kurios paslaugos bus plėtojamos ne per Savivaldybei pavaldžias biudžetines įstaigas, o ieškant kitų paslaugų teikėjų, kurie, manau, turėtų padėti išspręsti esamas problemas, ypač kaimiškose vietovėse. Esminis idėjos tikslas – kad yra perkamos ne paslaugos, o rezultatas“, – pranešime spaudai cituojamas rajono meras Bronius Markauskas.

Vienas iš pavyzdžių – neįgaliųjų savarankiškumo didinimas. Norima skatinti jų įsidarbinimą, didesnę integraciją į visuomenę. Tad jau kitų metų pabaigoje tikimasi įvykdyti poveikio pirkimą, kad proto negalią ir psichikos sutrikimų turintys gyventojai būtų mokomi gyventi savarankiškai, įtraukiami į darbo rinką.

Pagalba į namus ir dienos socialinės globos paslaugos – dar vienas prioritetas. Sėkmingai įgyvendinus pirkimą, šias paslaugas papildomai gautų dar arti keturių dešimčių rajono gyventojų. Bus plečiamas ir asmeninės higienos ir priežiūros organizavimas, o dviejose seniūnijose planuojama įsteigti ir naujus vaikų dienos centrus.

„Būtina užtikrinti ir transporto organizavimo paslaugas, kurias teikia Savivaldybės biudžetinės įstaigos. Tačiau sieksime jas palaipsniui plėsti ir į šių paslaugų teikimą taip pat įtraukti nevyriausybinį sektorių. Pirmiausia, pervežimą tų gyventojų, kuriems reikalingos hemodializės ligoninėje, sunkios būklės asmenų, kuriems nereikalinga skubioji medicininė pagalba, pervežimą iš asmens sveikatos priežiūros įstaigos į namus ar atvirkščiai“, – teigia meras.

„Kitas labai svarbus tikslas – užtikrinti reikiamą pagalbą senyvo amžiaus asmenims, neįgaliesiems ir vaikams institucijose. Kalbant apie vaikus, bus plėtojama vaikų dienos centrų infrastruktūra. Priekulės vaikų dienos centras iki 2021 m. spalio galo bus perkeltas į didesnes, suremontuotas ir asmenims su negalia pritaikytas patalpas. Papildomai bus galima priimti dar 16 vaikų“, – sako mero pavaduotoja Violeta Riaukienė.

Didinant asmenų su negalia savarankiškumą, planuojama steigti savarankiško gyvenimo namus.

Kitos senjorams, neįgaliesiems ir vaikams reikalingos paslaugos, kurios neteikiamos rajone, pagal poreikį bus perkamos ir kitų savivaldybių įstaigose.


  2020-12-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt