P0

Kultūra

„Kalėdų giesmės“ premjera – lrt.lt platformoje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-12-19


Jau šį vakarą, šeštadienį, 17 val., portale lrt.lt mažų ir didelių laukia išskirtinė kalėdinė dovana – spektaklio pagal Ch. Dickenso novelę „Kalėdų giesmė“ premjera. Tai Klounų teatro studijos „Dulidu“ ir Klaipėdos šventinių renginių organizatoriaus VšĮ „Klaipėdos šventės“ dovana klaipėdiečiams. Spektaklis rekomenduojamas vaikams nuo 7 metų.

Organizatorių nuotr.

Spektaklis sukurtas pagal garsaus anglų rašytojo Charleso Dickenso to paties pavadinimo apysaką, kurioje pasakojama apie šykštuolį Ebenzerį Skrudžą, kuris nemato prasmės džiaugtis Kalėdomis, kol Kūčių vakarą jo neaplanko trys Dvasios.

Šiandien ši apysaka pati yra tapusi Kalėdų tradicija, ji jaudina seną ir jauną, vargšą ir turtingą tiek pat, kiek ir 1843 m., kai pasirodė pirmą kartą. Tai viena iš geriausių visų laikų kalėdinių istorijų.

Pagrindinį istorijos personažą Skrudžą ir jo velionį draugą Marlį vaidinantys aktoriai scenoje žaidžia naudodami šiuolaikinės klounados principus, o tai jiems suteikia daug erdvės ir galios įtaigiai, netikėtai ir įdomiai papasakoti šią viktorijos laikų istoriją šiuolaikiškai. 

Spektaklyje naudojamos skirtingų laikmečių medijos ir jose transliuojami vaizdai žadina praeities prisiminimus, leidžia tarsi iš šalies stebėti dabarties Kalėdų vaizdus ir sufantazuoti, kokių Kalėdų laukiame. Spektaklio trukmė – 40 min.

INFORMACIJA

Spektaklio scenarijaus autorė ir režisierė – Kamilė Kondrotaitė, scenografė, kostiumų dailininkė – Liuda Liaudanskaitė, fotografas – Remigijus Treigys, kompozitorius – Mantas Joneikis, vaizdo projekcijų autorius – Tomas Jurginas, grimo autorė – Giedrė Jarockaitė, vaidina Liudas Vyšniauskas, Mantvydas Poškus, autoriaus balsas – Šarūnas Juškevičius.

Garso režisierius – Kristijonas Lučinskas, montažo režisierius – Donatas Ravaitis, operatoriai – Artūras Iljinas, Andrius Ganusauskas ir Algirdas Daniela.

Spektaklį remia Lietuvos kultūros taryba.


  2020-12-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt