P0

Laiškai iš jūros

Apie šventinę nuotaiką laive ir pošventinį apsilankymą jūroje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-12-21


Lietuvos jūrų muziejus antrojo karantino metu siūlo lankytojams ir gerbėjams neapleisti jo ir lankytis virtualiai tinklalapyje www.muziejus.lt bei socialinėse „Facebook“, „Instagram“ paskyrose. Čia, o kartu ir interneto dienraštyje „Atvira Klaipėda” nuolat publikuojami įdomūs faktai, skelbiami įvairūs konkursai.

Šįkart muziejus supažindina su tarpukario Lietuvos karinio jūrų laivyno mokomojo karo laivo „Prezidentas Smetona“ artilerijos karininko leitenanto Povilo Juliaus Labanausko laiško, rašyto 1936 m. sausio 12 d. dailininkei Konstancijai Petrikaitei, fragmentu:

„Buvome jūroje po Naujų Metų bandyti naujai pritraukti kareivių. Jūra buvo be galo rami, nors labai miglotas, šaltas ir šlapias oras. Vienas daktaras plaukė kartu išgydymui tablečių nuo jūros ligos. Nepanaudojo, nes nei vienas iš 80 buvusių laive kareivių nesirgo. Susirgo betgi… pats daktaras. Buvo visiems daug juokų. […] Audra šiandien siaučia, pernešdama šaltą orą ir vėją iš Švedijos. Laivas šokinėja, tranko plieno virves ir ledai traška aplink laivą, neleisdami miegoti. Ryt rytą turėsim svečių – vieną plk. iš Kauno dėl visokių tabelių ir kt. Gal ir uniformos leidimą atveš. Norėtųsi iki vasaros sutvarkyti laivą visiškai kaip reikiant, kad kokios ekskursijos proga ir tave išvežti bangų pabandyti.“

Fragmentas paskelbtas R. Adomavičių sudarytoje knygoje „Apie Lietuvos karo laivą ir jo įgulą. Prezidentas Smetona“.


  2020-12-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt