P0

Svarbu, Sveikata

Per šventes dirbs ir Klaipėdos poliklinikos (2)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-12-21


Per didžiąsias metų šventes privalės dirbti visų uostamiesčio poliklinikų šeimos gydytojai, kad sunegalavę pacientai galėtų kreiptis į juos, o ne vyktų į ligoninių priėmimo skyrius.

Sunegalavę pacientai švenčių dienomis galės kreiptis į savo šeimos gydytojus, o ne vykti į ligonines.

Tokį įsakymą dar pirmadienį pažadėjo pasirašyti naujasis sveikatos apsaugos ministras, operacijų vadovas Arūnas Dulkys.

Pirmadienį jis su savo komanda virtuliai pristatė visų Lietuvos savivaldybių vadovas ir gydytojams. Tačiau esminis šio prisistatomojo pasitarimo klausimas buvo, kaip švenčių dienomis organizuoti pirminių asmens sveikatos priežiūros įstaigų, mobilių punktų ir karščiavimo klinikų darbą.

„Nurodymai bus sudėlioti operacijų vadovo sprendime, kurį A. Dulkys pažadėjo pasirašyti dar šiandien. Mintis tokia, kad švenčių dienomis šeimos gydytojai privalės dirbti ir aptarnauti savo pacientus, nes jei jie nedirbs, tuomet vėl labai padidės krūviai ligoninėse. Tad šeimos gydytojai turės dirbti ir gruodžio 24-27 dienomis, ir sausio 1-3 dienomis“, – po pasitarimo teigė Klaipėdos savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Rožė Perminienė.

Tiek biudžetinės, tiek privačios poliklinikos galės pačios susidaryti grafikus, kaip šeimos gydytojai švenčių dienomis budės. Šie grafikai privalės būti paviešinti kiekvienos įstaigos interneto svetainėje, informacija perduota ir savivaldybei, kad ji galėtų ją išplatinti.

Švenčių dienomis Klaipėdoje įprastai dirbs ir abu mobilūs punktai bei Karščiavimo klinika. „Mes nematome jokių problemų dėl jų darbo švenčių dienomis. Problemų gal labiau kyla mažesnėse savivaldybėse, ne jose dabar mobilūs punktai savaitgaliais neveikia. Operacijų vadovo sprendime turėtų būti nurodyta, kad mobilūs punktai ir karščiavimo klinikos per šventes privalės veikti, bet Klaipėdoje nė neketinome sustabdyti jų veiklos“, – pabrėžė R. Perminienė.


  2020-12-21

  2 komentarai “Per šventes dirbs ir Klaipėdos poliklinikos”

  1. AvatarKlaipedos pilietis (IP: 84.15.181.85)

   Gal tegu visas seimas su sveikatos ministrų atvažiuoja ir su visais direktoriais pasidarbuoti dibilai

  2. AvatarELLI (IP: 86.100.174.79)

   Na cia jau pasityciojimas is gydytoju.Ekstra atveju yra gretoji med.pagalba,ligonines.Ir aplamai,koks poreikis tystis i polokninika kai tu sergi?Ko nesioti uzkrata kitiems ir savo suslubavusia sveikata dar labiau rizikuoti?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt