P0

Svarbu, Verslas

„Grigeo Klaipėda” skundžiasi ir dėl prokurorų, ir dėl parlamentarų (4)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2020-12-22


„Grigeo Klaipėda” advokatai raštu kreipėsi į Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narius bei kitas institucijas ir tvirtina, kad praėjusią savaitę vykusio posėdžio metu buvo daromas neleistinas kišimasis į bendrovės ūkinę komercinę veiklą, poveikis institucijoms bei pažeista jos teisė į sąžiningą baudžiamąjį procesą.

Tuo metu Klaipėdos apygardos vyriausioji prokurorė Dalia Pocienė, irgi sulaukusi bendrovės priekaištų, tikina, jog jie yra nepagrįsti.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Bendrovė tikina, kad komiteto nariai savo pasisakymais peržengė parlamentinės kontrolės ribas, o D. Pocienė pažeidė ikiteisminio tyrimo duomenų neskelbtinumo, nešališkumo, teisės į teisingą procesą principus. Esą visi jie savo viešais pasisakymais darė akivaizdžiai neleistiną ir netoleruotinai politizuotą ar teisėsaugos institucijų poveikį Aplinkos ministerijai pavaldžioms institucijoms.

„Komiteto posėdžio metu buvo pažeisti nekaltumo prezumpcijos ir ikiteisminio tyrimo duomenų neskelbtinumo principai. Be to, vyriausioji prokurorė D. Pocienė, pasisakydama ir kaip oficiali valstybės pareigūnė, kurios funkcijos įeina į teisminės valdžios funkcijas, todėl yra griežtai atskirtos nuo parlamentinės kontrolės ribų, ir kaip bendruomenės atstovė, išsakydama savo asmeninę nuomonę, sukūrė situaciją, kuri akivaizdžiai rodo šios valstybės pareigūnės šališkumą, neobjektyvumą ir aiškų nusistatymą Bendrovės atžvilgiu. <…> Komiteto posėdyje dalyvavusi prokurorė D. Pocienė vienu atveju išsamiai teikė informaciją kaip tyrimą kontroliuojanti prokurorė, kitu atveju aktyviai reiškė savo poziciją kaip bendruomenės atstovė. Prokurorė D. Pocienė, veikdama kaip esą bendruomenės atstovė, išsakė asmeninę nuomonę, akivaizdžiai liudijančią jos subjektyvią poziciją dėl Bendrovės veiklos tęstinumo negalimumo ir tokiu būdu pasisakė klausimais, kurie nėra susiję su vykdomu ikiteisminiu tyrimu. <…> Bendrovės ir jos veiklos atžvilgiu vyriausioji prokurorė D. Pocienė turi aiškiai susiformavusią subjektyvią nuomonę ir požiūrį, dėl kurių kyla pagrįstų abejonių, ar ji gali objektyviai ir nešališkai priiminėti procesinius sprendimus ikiteisminiame tyrime ir užtikrinti išsamų, objektyvų ikiteisminio tyrimo atlikimą”, – rašoma rašte, su kuriuo galima susipažinti čia.

Ant rašto autorių, dėl komiteto posėdžio metu paviešintos ir žiniasklaidos paskleistos informacijos realią žalą patyrė akcininkai – nukrito AB „Grigeo“ akcijų vertė. Preliminariais skaičiavimais, jai padarytos žalos dydis yra 1,97 mln. eurų.

„Prašome užtikrinti, kad ateityje nebūtų daromas neleistinas, teisės aktuose aiškiai nenumatytas kišimasis į Bendrovės ūkinę komercinę veiklą, nebūtų daromas neteisėtas poveikis viešojo administravimo subjektams ir būtų užtikrintas teisės į sąžiningą baudžiamąjį procesą principas”, – rašoma rašte.

D. Pocienė „Atvirai Klaipėdai” sakė šiek tiek atidžiau susipažinusi tik su ta rašto dalimi, kur minima jos pavardė.

Verslo straipsnių visus kompas

„Jie dėsto tai, kaip jiems pasirodė, savo poziciją. Aš esu labai atsakingas pareigūnas ir žinau, kas yra ikiteisminio tyrimo duomenys. Dalyvavo ikiteisminį tyrimą atliekanti prokurorė ir vien dėl techninių kliūčių, kadangi ji nebuvo girdima, pasakiau aš. Būtų ir ji pasisakiusi tokioje pačioje apimtyje. Tai yra tai, ką galima viešai pasakyti bet kokiam žurnalistui ir ką visuomenė šiuo momentu gali žinoti”, – sakė prokurorė.


  2020-12-22

  4 komentarai “„Grigeo Klaipėda” skundžiasi ir dėl prokurorų, ir dėl parlamentarų”

  1. Avatarklaipėdietė (IP: 78.57.230.119)

   GERAI , kad MARIŲ apygardos rinkėjai PASITIKĖJO ir IŠRINKO gerb. Ligitą Girskienę Seimo nare . Jei būtų p. K. Navickas išrinktas (DABAR jau Žemės ūkio ministras ),tai GRIGEO klausimas , tikriausia, būtų GREITAI numarintas . Ar naujasis Aplinkos apsaugos ministras p. Simonas Gentvilas PADĖS klaipėdiečiams ar GRIGEO ,bus galima vertinti vėliau . Norėtųsi tikėti ,kad KLAIPĖDIEČIAMS . AČIŪ Aplinkos apsaugos komiteto nariams ir PROKURORĖMS už principingumą. GAL ir išrinkta GENERALINĖ PROKURORĖ BUS principinga ir NELIEČIAMŲJŲ NEBUS !

  2. Avatarvaryti lauk tokį verslą (IP: 213.101.141.52)

   Suprantu, kad Grigeo pati viešai pripažysta, kad teršti aplinką, nuodyti žmones yra jų veikla, nes jie mat prašo nekenkti jų veiklai.

  3. AvatarKaimynai (IP: 86.100.53.185)

   Tam popieriaus ir kartono fabrikui Grigeo nėra jokios gėdos, mandagumo, išminties. Klausykit jūs neturite jokios sąžinės kaltindami kitus ,atseit, kišasi, į jūsų bendrovės reikalus,. Klausykit, o ko JŪS 10 metų ir daugiau kišotės į K. marių, B. jūros vandenis teršdami juos ir naikindami juos ? Kodėl smarvė iš jūsų fabriko kišosi į mūsų sveikatą?. Mūsų ir mūsų vaikų sveikatai.. Atsakykit.. Tai ką jau stengiatės gerinti, keisti ir yra įrodymas, faktai -kad naikinote ir kišotės į klaipėdiečių gyvenamosios aplinkos nuodijimą..,. Ar negėda kaltinti prokurorus ir seimo narius ,kt.? Ačiū visiems kurie drįsta įrodyti Jūsų padarytus nusikaltimus GAMTAI, MARIOMS
   Artėja “jubiliejus’ sausio 7 d. bus VIENI metai kai dėka klaipėdiečių buvo išaiškinta GRIGEO daroma žala žmonėms ir gamtai. Kaip paminėsime?

   • AvatarElena (IP: 83.179.13.57)

    😊 Geriau nepasakyčiau . Gyventojai tiek metų kentėjo …kas jiems žalą apskaičiuos ? Grigeo panašu gėdą visai prarado ….Visiems padėjusiems teršėjus suvaldyti , nuoširdžiai ačiū.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt