P0

Politika, Svarbu

Klaipėdos miesto taryboje – dar viena priesaika

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2020-12-22


Antradienį prieš Klaipėdos miesto tarybos posėdį vėl įvyko priesaikos ceremonija. Jos žodžius ištarė ir naujuoju miesto tarybos nariu tapo Antanas Kontautas, kuris pakeitė rekordiškai trumpai joje pabuvusią Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovę Aušrą Zarambienę.

A. Kontautas antradienį prisiekė ir tapo naujuoju Klaipėdos miesto tarybos nariu.

Ji miesto taryboje debiutavo praėjusiame posėdyje, lapkričio 26-ąją. A. Zarambienė miesto taryboje pakeitė į Seimą išrinktą „valstietę“ Ligitą Girskienę.

Tačiau netrukus paaiškėjo, kad A. Zarambienė, miesto tarybos nare pabuvusi vos kelias dienas, iš jos gali pasitraukti.

Darželio auklėtoja dirbusi A. Zarambienė dar kelios dienos prieš priesaikos ceremoniją laimėjo konkursą tapti vienos uostamiesčio ikimokyklinės ugdymo įstaigos direktore, o tokios pareigos yra nesuderinamos su miesto tarybos nario mandatu.

„Realiai apie tai, kad įvyks konkursas, sužinojau iki jo likus trims paroms, nes viskas buvo labai neaišku – ir karantinas, ir kitokie reikalai. Kai Vyriausiajai rinkimų komisijai patvirtinau, kad neatsisakau mandato, dar tikrai buvo neaišku, kada vyks konkursas į direktorės pareigas. Jis įvyko lapkričio 24-osios popietę ir nutiko stebuklas, kad tą konkursą laimėjau. Tačiau dabar dar užtruks visokios procedūros, tikrinimai, tad dar net neaišku, kada galėsiu pasirašyti darbo sutartį, ar galėsiu ją pasirašyti. Todėl ir su frakcijos nariais tariausi, kaip elgtis. Visi nusprendėme, kad turiu prisiekti ir tapti miesto tarybos nare. O kai jau bus viskas aišku dėl tos direktorės vietos, tada reikės iš naujo galvoti, kurias pareigas rinktis. Bet daugiau procentų, kad pasirinksiu vadovauti ugdymo įtaigai, nes to siekiau ne vienerius metus“, – „Atvirai Klaipėdai“ kelios dienos po lapkričio 26-ąją vykusio miesto tarybos posėdžio, kuriame ji prisiekė, teigė A. Zarambienė.

Gruodį paaiškėjo, kad jai nėra kliūčių tapti ikimokyklinės įstaigos direktore, jai pasiūlyta pasirašyti tokią darbo sutartį, todėl A. Zarambienė Vyriausiajai rinkimų komisijai pranešė, kad atsisako Klaipėdos miesto tarybos narės mandato.

Ją miesto taryboje ir pakeitė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas Antanas Kontautas, kuris antradienį ir prisiekė. Klaipėdos universiteto Jūrų tyrimų instituto darbuotojas spalį vykusiuose Seimo rinkimuose buvo „valstiečių“ kandidatas Danės viemandatėje apygardoje, tačiau nepateko net į antrą rinkimų turą.

A. Kontautas, jei pritars miesto taryba, dirbs Kultūros, švietimo ir sporto komitete.


  2020-12-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt