P0

Transportas

P. Lideikio gatvėje – pagalba vairuotojams (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-12-23


Klaipėdoje, P. Lideikio gatvėje ties viaduku per geležinkelį, įrengta daugiafunkcinė kintamos informacijos kelio ženklų sistema. Pagrindinė jos paskirtis –  didinti eismo saugumą.

Pasak savivaldybės pranešimo, sistemoje įdiegta kelio ir oro sąlygų stebėjimo stotelė nuotoliniu būdu stebės dangos būklę, identifikuos apledėjimą, drėgną dangą, vėjo greitį ant viaduko, oro temperatūrą. Įvertinusi visas šias aplinkybes sistema realiu laiku įspės vairuotojus apie suprastėjusias vairavimo sąlygas ir galės riboti maksimalų leistiną greitį.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Be lokaliai surinktos informacijos kelio ženklai taip pat gebės atvaizduoti ir operatoriaus nuotoliniu būdu įvestą informaciją – leistiną greitį ruože, eismo įvykius, spūstis kelyje ir kt. Sistemos programoje yra nustatytas informacijos pasikeitimas, atsižvelgiant į atsiradusius pavojus kelyje: pavyzdžiui, kai pasikeičia leistinas greitis ruože atitinkamai įjungiamas greičio ribojimas kintamos informacijos kelio ženklų sistemoje ir sistemos švieslentėse rodomas toks, koks tuo metu yra leidžiamas. Jei reikia, yra galimybė paskelbti ir kitą svarbią informaciją eismo dalyviams, pvz., susidarius eismo spūstims už viaduko ar prieš jį, gali būti rodomas kelio ženklas Nr. 135 „Transporto grūstis“, esant stipriam šoniniam vėjui bus atvaizduojamas kelio ženklas Nr. 133 („Šoninis vėjas“) ir pan.

Sistemoje taip pat įdiegti radariniai davikliai, kurie geba matuoti visų transporto priemonių greitį. Esant leistino greičio viršijimo atvejams sistema primins vairuotojams greičio limitą ir skatins juos prilėtinti.

Įrengta daugiafunkcinė kintamos informacijos ženklų sistema, kuri gebės atvaizduoti tiek tekstą, tiek ir grafinį vaizdą.

Sistemą papildomai bus galima panaudoti ir kitomis linksmomis, ypatingomis ir džiugiomis progomis. Pavyzdžiui, pasveikinti miestiečius ir miesto svečius artėjančių švenčių proga, pasidžiaugti šilta jūra ir,žinoma, palinkėti visiems gero kelio!

Tai – pirmoji daugiafunkcinė kintamos informacijos ženklų sistema Klaipėdoje. Beveik 180 tūkst. eurų kainavusi sistema įrengta Lietuvos automobilių kelių direkcijos Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšomis.


  Transporto straipsnių vidus kompas

  2020-12-23

  Vienas komentaras apie “P. Lideikio gatvėje – pagalba vairuotojams”

  1. AvatarJoris (IP: 78.56.19.8)

   Būtinas atributas Mėlynojo proveržio link… Jau girdžiu mekenimus, jog ne miesto pinigai, tegul, bet kad ir valstybės pinigai prasmingiau panaudoti galėjo būti. Dabar, kai “apsiginklavę” įvairiausiomis išmaniosiomis priemonėmis, šie stendai-visiška beprasmybė.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt