P0

Svarbu, Uostas ir jūra

Prie Būtingės išsiliejo iki 2 tonų naftos (8)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-12-28


Pirmadienį ryte po 10 val. Karinių jūrų pajėgų (KJP) Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras (JGKC) gavo pranešimą iš Būtingės terminalo, kad jūroje šalia terminalo pastebėtos naftos produktų dėmės.

Teršalų dėmės sklaidos 3 parų prognozė

Teršalų likvidavimo operacijai pasitelktas Karinių jūrų pajėgų budintis sraigtasparnis, dislokuotas Nemirsetoje, kuris nustatė preliminarų naftos dėmės plotą ir tešalų judėjimo kryptis.

Teršalų likvidavimo operacijoje šiuo metu dalyvauja KJP paieškos, gelbėjimo ir teršalų likvidavimo laivas „Šakiai“ bei Būtingės terminalo samdomas vilkikas „St. Tengiz“, praneša Krašto apsaugos ministerija.

Aplinkosaugininkai pranešė tiriantys incidentą. Anot jų, iš pakrovimo plūduro, pirminiais duomenimis, išsiliejo iki 2 tonų žaliavinės naftos.

Pagal Aplinkos apsaugos agentūros atliktą teršalų dėmės sklaidos 1, 2 ir 3 parų prognozę, ši dėmė juda Latvijos teritorinių vandenų link ir per 3 ateinančias paras pakrantės nepasieks. Prognozė bus koreguojama surinkus tikslesnių duomenų.

Kai bus nustatytas į jūrą patekusių teršalų kiekis, Aplinkos apsaugos departamentas apskaičiuos aplinkai padarytą žalą, kurią turės atlyginti terminalo valdytojas.

Pasak aplinkos ministro Simono Gentvilo, žala aplinkai priklausys nuo meteorologinių veiksnių.

„Vėjas ir bangavimas yra palankios sąlygos, padedančios teršalams išsiskaidyti ir išgaruoti, kita vertus, gamtai pačiai susitvarkyti trukdo neaukšta temperatūra“, – pranešime cituojamas Simonas Gentvilas.

Didžiausią pavojų teršalai kelia jūroje žiemojantiems paukščiams – įvairioms antims, bet, ministro žodžiais, teršalų kiekis palyginti nedidelis, todėl gyvūnijai grėsmė minimali.

Antradienį „ORLEN Lietuva“ išplatimo pranešimą, kuriame tvirtino, kad „dėl skubių ir koordinuotų Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos ir atitinkamų institucijų veiksmų incidentas Būtingės naftos terminale buvo visiškai suvaldytas”. Anot pranešimo, vietos valdžios institucijų vertinimu išsiliejusios naftos kiekis yra 480 litrų.

„CleanSeaNet“ palydovai taršos Lietuvos teritoriniuose vandenyse neužfiksavo. Pakrantės zona ir naftos terminalas yra nuolat stebimi siekiant užtikrinti jūrų eismo ir aplinkos apsaugą. Infrastruktūros veikla bus atstatyta 2021 m. sausio 2 d.”, – rašė bendrovė.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas


  2020-12-28

  8 komentarai “Prie Būtingės išsiliejo iki 2 tonų naftos”

  1. AvatarApsurdas (IP: 77.79.44.48)

   Anot Gentvilo nafta išgaruos pati iš jūros ir nepadarys žalos gamtai — tai juk kliedesiai ! Kaip ir jo teiginys kad nuvirtęs medis užnuodys atmosferą! …. atrodo įstatymas dar nepriimtas o jau apsiuostęs munistrėlis!!!

  2. AvatarSS (IP: 86.100.110.13)

   Vilkikas “St.Tengiz”,tai yra Sventasis Tengiz….o gal SL Tengiz

  3. AvatarO dar nori išorini uosta statyti (IP: 90.131.35.95)

   Išorinis uostas butu katastrofa visai Lietuvai

  4. AvatarO gregeo taip pat kaltu nėra (IP: 90.131.35.95)

   Savivalda ir prokuratūra užglostė ?

  5. AvatarVasara į jūra buvo paleisti degalai (IP: 90.131.35.95)

   Buvo užterštas pajūris. Ar yra kaltu?kas kaltas?ar kaip visada Savivalda su AAA ir Ad užglostė ir kaltu nėra?????

   • AvatarAas (IP: 77.79.44.42)

    Apie 1km2 dėmė, ir tik 2 tonos naftos išsilieję? Stebuklas. Dar žinant šiandienos bangavimą…
    O Gentvilas geras – sako taršos žala priklausys nuo metrologinių salygų. Išgaruos nafta, išsisklaidys, žiemą? Ir grigeo turbūt neteršė, nes buvo banguota ir metrologinės sąlygos geros taršai sklaidytis?

   • AvatarSenas jūrininkas (IP: 90.131.43.101)

    Vienas litras naftos sudaro apie 5000 m2 ploto dėme. 1kv.km. užtektų ir 200 ltr. Taip kad su oficialiai pateikiamais kiekiais čia viskas Ok. Bus apie 1-2 tonas ne daugiau.

  6. AvatarFedia (IP: 86.100.58.98)

   Patys teršia patys rėkia. 😂

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt