P0

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Klaipėdos politikė įtarimų atsikratė

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2020-12-28


Klaipėdos miesto tarybos narė Ela Andrejeva prieš naujuosius metus gali lengviau atsikvėpti – jai ne tik kad nepareikšti jokie kaltinimai byloje dėl šnipinėjimo, tačiau ir panaikintas specialiosios liudytojos statusas.

Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Ruslanas Ušinskas teigė šiuo metu baigiantis surašyti kaltinamąjį aktą baudžiamojoje byloje, kurioje kaltinimai pagal retai pasitaikantį Baudžiamojo kodekso straipsnį dėl šnipinėjo pareikšti dviem vyrams.

E. Andrejeva prisiekė pernai lapkritį, po to, kai dėl teistumo už Lietuvos partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago vardo pažeminimą mandato neteko visuomeninio rinkimų  komiteto „Titov ir teisingumas” lyderis Viačeslavas Titovas. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Bylą planuoju perduoti teismui dar iki naujųjų metų, todėl kol kas daugiau nieko nenorėčiau komentuoti, prokuratūra dėl to išplatins oficialų pranešimą spaudai”, – „Atvirai Klaipėdai” sakė R. Ušinskas.

Jis tik patvirtino, jog politikei E. Andrejevai panaikintas specialiosios liudytojos status, ją į bylą įtraukus paprasta liudytoja. Ar moteris bus kviečiama liudyti teisme, prokuroras teigė nežinąs – esą tai paaiškės teisminio nagrinėjimo metu.

„Man atrodo, kad jie ir patys supranta, kad aš nieko nepadariau blogo, bet labai buvo nemalonu, aišku, buvo skaudu,” – dar liepą „Atvirai Klaipėdai” buvo sakiusi E. Andrejeva.

Tyrimo pradžioje abu įtariamieji vyrai buvo suimti, šiuo metu jiems skirtos švelnesnės kardomosios priemonės. Jie yra kilimo iš Vakarų Lietuvos, tačiau nei jų amžius, nei tautybė kol kas neskelbiami, tik aišku, kad kaltinamieji nėra politikai. Jie įtariami neteisėtai informaciją rinkę bei kitaip šnipinėję Rusijos naudai.

Pasak R. Ušinsko, jo praktikoje tai pirmoji tokio pobūdžio šnipinėjimo byla ir, jo žiniomis, apskritai pirmoji tokia Vakarų Lietuvos regione.

Už šnipinėjimą numatyta maksimali 10 arba 15 metų (jei kaltinimas pareikštas pagal BK 119 str. 2 d.) laisvės atėmimo bausmė.

Paprastai tokios bylos nagrinėjamos uždaruose teismo posėdžiuose.

INFORMACIJA  

E. Andejeva buvo sulaikyta ankstyvą šių metų kovo 3-osios rytą. Jos bute Klaipėdoje buvo atlikta krata. Po apklausų ikiteisminiame tyrime dėl šnipinėjimo jai buvo suteiktas specialiosios liudytojos statusas, reiškiantis, jog nepakanka duomenų, kad asmeniui būtų galima pareikšti įtarimus. Tyrimo eigoje toks asmuo gali tapti įtariamuoju, paprastu liudytoju arba jam gali būti panaikintas bet koks proceso dalyvio statusas.

Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

E. Andrejeva prisiekė pernai lapkritį, po to, kai dėl teistumo už Lietuvos partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago vardo pažeminimą mandato neteko visuomeninio rinkimų  komiteto „Titov ir teisingumas” lyderis Viačeslavas Titovas. Klaipėdos miesto taryboje šiuo metu ji dirba su kitu minėto komiteto nariu Jurijumi Šeršniovu. 


  2020-12-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt