P0

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Apleistame bute – nelegali šunų veisykla

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2020-12-29


Klaipėdos policija pranešė, kad dar gruodžio 22 d. buvo gautas Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Klaipėdos departamento atstovų pareiškimas, jog viename Debreceno gatvėse bute galimai netinkamomis sąlygomis yra laikomi šunys ir jie gali būti nelegaliai veisiami. Su teismo leidimu patekus į butą buvo paimti penki šunys, iš kurių vienas jau buvo nugaišęs bei pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl žiauraus elgesio su gyvūnais.

Pasak VMVT Klaipėdos departamento direktoriaus Antano Baužos, šis atvejis uostamiestyje yra tikrai išskirtinis.

Anot direktoriaus, kol pavyko patekti į Debreceno g. 33 name esantį nedidelį vienai moteriai priklausantį butą, teko užtrukti apie pusantro mėnesio.

„Dar lapkričio 11 dieną buvo gautas gyventojų skundas ir dar viena globėjų organizacija kreipėsi, kad blogomis sąlygomis laikomi ir veisiami šunys ir mes vis bandėme patekti į tą butą. Keletą kartų bandėme ir su policija patekti, bet neatidarydavo durų. Tada buvo kreiptasi į teismą, kad jis duotų leidimą patekti į butą. Jis buvo gautas, tada jau mes kreipėmės į policiją, kad ji pagelbėtų, nes mes tokių teisių neturime. Ir su policija keletą kartų nepavyko, nes vis nieko nebuvo bute. Kol galiausiai gruodžio 22 dieną anksti ryte su policija, kuri pasitelkė ir gaisrininkus, pavyko patekti į butą ir nustatyti, kad ten laikomi penki gyvūnai – mišrūnai šunys, vienas iš jų buvo jau nugaišęs ir atiduotas į mūsų Rizikos vertinimo institutą ištirti. Kitus keturis, iš kurių vienas sunkios būklės, paėmė gyvūnų globos organizacija „Būk mano draugas”. Butas buvo baisiai apleistas, jame buvo pilna šunų ekskrementų”, – pasako A. Bauža.

Pasak jo, visas procesas buvo labai sudėtingas, bet galiausiai galima pasidžiaugti, kad ir gyvūnai išlaisvinti iš sunkiai suvokiamų sąlygų, ir kaimynus kankinusi problema išspręsta. Žmonės anksčiau buvo kreipęsi ir į policiją, tačiau ji tokiais atvejais neturi įgaliojimų iš esmės išspręsti problemos, tad tik skirdavo baudas.

Anot VMVT Klaipėdos departamento direktoriaus, jei ikiteisminis tyrimas baigsis byla, tai tokia atsakomybė moteriai ir bus taikoma. Atsakomybė pagal atitinkamą straipsnį yra viešieji darbai, bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki vienerių metų. Jei ikiteisminis tyrimas būtų nutrauktas, tada VMVT galėtų taikyti administracinę atsakomybę.


  2020-12-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  NAUJAUSI STRAIPSNIAI
  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt