P0

Regionas

Daugmantų ir Lankupių gyventojams – kokybiškas vanduo

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-12-30


AB „Klaipėdos vanduo“ Klaipėdos rajono Daugmantų kaimo vandenvietėje įrengė vandens kokybės gerinimo įrenginius.

Bendrovė praneša, kad įgyvendinus šį projektą užtikrinamas kokybiško vandens tiekimas – žmonėms bus tiekiamas vanduo be amonio ir bendrosios geležies. Siekiant, kad vanduo iš vienos vandenvietės būtų tiekiamas dviejų kaimų gyventojams, buvo nutiesta magistralinė 1,5 kilometro ilgio vandentiekio linija. Ja iš Daugmantų vandenvietės kokybiškas vanduo pasieks ir Lankupių kaimo gyventojus.

„Įmonės prioritetas – kokybiško vandens tiekimas, todėl nuolat investuojame į vandens kokybės gerinimą. Šiuo metu įrengti valymo įrenginiai pajėgūs išvalyti vandenį iki reikiamų higienos normos reikalavimų. Amonis ir bendroji geležis šalinama slėginiuose filtruose. Vandens tyrimai įmonės sertifikuotoje laboratorijoje atliekami reguliariai, todėl galime, užtikrinti, kad šių kaimų gyventojams tiekiamame vandenyje neliko bendrosios geležies, o amonio pašalinimas truks kelis mėnesius, kol slėginiuose filtruose užaugs „gerosios“ nitrifikuojančios bakterijos, kurių pagalba iš vandens bus pašalinamas žalos sveikatai nedarantis amonis. Tai natūralus procesas, kuris būtinas pašalinant amonį iš vandens“, – pranešime pažymi „Klaipėdos vandens” generalinis direktorius Benitas Jonikas.

Užtikrinant nenutrūkstamą vandens tiekimą vandens kokybės gerinimo įrenginių darbas valdomas nuotoliniu būdu iš „Klaipėdos vandens“ dispečerinės. Čia visą parą specialistai stebi vandens tiekimą, suvartojimą, slėgių svyravimus ir gedimus.


  2020-12-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt