P0

Jūros istorijos

Šamas – paslaptinga žuvis

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-12-30


Lietuvos jūrų muziejus antrojo karantino metu siūlo lankytojams ir gerbėjams neapleisti jo ir lankytis virtualiai tinklalapyje www.muziejus.lt bei socialinėse „Facebook“, „Instagram“ paskyrose. Čia, o kartu ir interneto dienraštyje „Atvira Klaipėda” nuolat publikuojami įdomūs faktai.

Lietuvos jūrų muziejaus akvariume kviečiama į intriguojančią kelionę nuo Lietuvos upelio, ežero per Baltijos ir Šiaurės jūras į tropinius vandenis. Čia  gyvena apie 100 šiltųjų vandenų, 60 gėlavandenių žuvų ir bestuburių rūšių.

Lietuvos upių žuvys gyvena akvariumuose, kurių tūris 13 000 litrų, čia palaikoma apie 15 laipsnių C temperatūra. Šioje akvariumo ekspozicijos dalyje galima pamatyti šapalą, meknę, strepetį, ūsorių, rainę, gružlį, šližį, kirkšlį, paprastąją aukšlę, žiobrį. Yra čia ir Lietuvos ežeruose gyvenančių žuvų rūšys: kuoja, lydeka, raudė, salatis, lynas, plakis, karšis, karosas, šamas, pūgžlys ir kitos.

Šamai – paslaptingos žuvys. Jiems priklauso apverstų valčių istorijos, praryjami paukščiai, kiti gyvūnai ar net vaikai. Šamai yra didžiausios mūsų gėlųjų vandenų plėšriosios, ilgaamžės žuvys, jie mėgsta gilias, duobėtas, akmenuotas vietas. Minta įvairiomis žuvimis, vėžiais, moliuskais, vandeniniais paukščiais, ypač varlėmis. Šamas yra sėsli žuvis: gyvenamą vietą palieka trumpam, išplaukia tik pamedžioti.

Pasakoja Lietuvos jūrų muziejaus Akvariumo ir jūrų gamtos skyriaus vedėjas Saulius Karalius:


  2020-12-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt