P0

Kriminalai ir nelaimės

Už neatsargų naujagimės nužudymą – lygtinis laisvės atėmimas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-12-30


Trečiadienį Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmuose paskelbtas nuosprendis byloje, kurioje moteris pripažinta kalta dėl neatsargumo atėmusi naujagimio gyvybę, už tai jai paskyrus lygtinę laisvės atėmimo bausmę.

Pasak teismo pranešimo, nustatyta, kad teisiamoji, prižiūrėdama savo dviejų mėnesių amžiaus dukrą, būdama apsvaigusi nuo alkoholio bute užmigo ir nepasirūpino savo mažamete – bejėgiškos būkles dukra, kuri, paguldyta į vaikišką lovytę, mirė nuo uždusimo skrandžio turiniu. Kūdikio kūnas po maždaug 10 dienų buvo rastas irimo stadijos.

Apklausta teisiamojo posėdžio metu moteris prisipažino kalta ir parodė, kad įvykio dieną ji paguldė vaiką į lovą, išgėrė alkoholio ir užmigo. Kai pabudo, kūdikis jau buvo negyvas. Ji išsigando, po kurio laiko iš namų pasišalino, dėl patirto šoko apie vaiko mirtį niekam nepranešė.

Teismas, skirdamas bausmę, atsižvelgė į tai, kad moteris padarė vieną nusikalstamą veiką dėl neatsargumo, anksčiau neteista, nedirba, taip pat į atsakomybę lengvinančią aplinkybę – moteris prisipažino dėl padarytos nusikalstamos veikos ir gailėjosi bei į atsakomybę sunkinančią aplinkybę – nusikalstamą veiką padarė apsvaigusi nuo alkoholio ir tai turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui. Įvertinęs minėtų aplinkybių visumą, teismas moterį pripažino kalta ir jai skyrė lygtinę pusantrų metų laisvės atėmimo bausmę.

Be to, moteris įpareigota per 3 mėnesius pradėti dirbti ar registruotis Užimtumo tarnyboje, bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu neišvykti  už gyvenamosios vietos ribų be jos priežiūrą vykdančios institucijos leidimo ir dalyvauti elgesio pataisos programoje.

Nuosprendis neįsiteisėjęs, jį galima skųsti apeliacine tvarka.


  2020-12-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt