P0

Regionas

Įgyvendinta pirmoji Kretingos rajono gyventojų iniciatyva

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2020-12-31


Iškart po naujų metų Kretingos rajono savivaldybė jau antrus metus kvies rajono gyventojus siūlyti savo idėjas ir balsuojant nuspręsti, kokių iniciatyvų reikia gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti bei kurti.

Gruodį Savivaldybės administracija baigė įgyvendinti pirmą 2020-aisiais metais pačių rajono gyventojų pasiūlytą ir išrinktą iniciatyvą – nenaudojamoje teritorijoje prie Vydmantų gimnazijos iškilo nauja aktyvaus laisvalaikio ir poilsio zona.

Projekto metu buvo sutvarkyta šiai aikštelei skirta teritorija ir jos aplinka, įrengti aikštelės pagrindai ir danga, įsigyti ir sumontuoti aštuoni treniruokliai, šachmatų stalas, suoliukai, šiukšliadėžės. Šios idėjos, pavadintos „Judėk daugiau – gyvenk smagiau“ ir laimėjusios gyventojų palankumą mažos apimties Kretingos rajono projektų kategorijoje, įgyvendinimas iš viso kainavo 19 994 eurus.

„Džiaugiuosi, kad idėja pavyko, padariau gerą darbą gyventojų labui ir dalis finansavimo teko ir Vydmantams. Kartu su Vydmantų seniūnija tarėmės dėl įrangos aikštelei, kad kuo daugiau treniruoklių, įrenginių būtų galima pastatyti. Nauja laisvalaikio aikštelė jau atvira visiems, manau, kad pavasarį ji bus pilna, rinksis jaunimas, – pranešime cituojamas iniciatyvos autorius, vydmantiškis Marius Šileika. – Gyventojų iniciatyvų projekte dalyvausiantiems gyventojams palinkėčiau galvoti ir siūlyti idėjas, kurios būtų skirtos žymiai platesniam ratui rajono gyventojų – taip sulauksite daugiau palaikymo iš viso rajono.“

Dar trys pirmuosiuose Gyventojų iniciatyvų rinkimuose daugiausiai gyventojų balsų sulaukusios idėjos šiuo metu projektuojamos ir bus įgyvendintos kitąmet. Didieji projektai, kaip numatyta Gyventojų iniciatyvų tvarkos apraše, įgyvendinami per dvejus metus, mažieji – per vienerius.

„Dviračių tako apšvietimui nuo Vydmantų iki Palangos savivaldybės ribos įrengti būtina ne tik parengti projektą, bet ir suderinti jį su Lietuvos automobilių kelių direkcija bei kitomis atsakingomis institucijomis. Įpilties piliakalnio poilsiavietės sutvarkymo idėją taip pat deriname su Kultūros paveldo departamento atstovais, kadangi iniciatyvoje numatyti darbai ir objektai yra vizualinės apsaugos pozonio teritorijoje, o dalis jų patenka į kultūros paveldo objektų ir vietovių teritoriją. Mažasis Kretingos miesto projektas – fontanėlis Kretingos M. Valančiaus bibliotekos prieigose – taip pat kultūros paveldo objekto teritorijoje, ir nors jis atrodo nedidelis, laukia daug plika akimi nematomų darbų“, – iniciatyvų įgyvendinimo eigą aiškina Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Girdvainė.

Dėl šalyje paskelbtos ekstremaliosios padėties gyventojų išrinktų idėjų įgyvendinimas šiek tiek nusikėlė. Savivaldybės Taryba pavasarį buvo priėmusi sprendimą Gyventojų iniciatyvoms šiemet skirtą biudžetą perkelti į kitus metus, tačiau prieš pat rudenį dalį lėšų projektavimo darbams ir vieno mažos apimties projekto įgyvendinimui grąžino šiems metams.

Nuo 2021-ųjų sausio 1 d. iki kovo 1 d. rajono gyventojai vėl kviečiami teikti savo iniciatyvas, gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti bei kurti. Iniciatyvas galima teikti trims kategorijoms: mažos apimties iniciatyvų (iki 20 tūkst. eurų) Kretingos miesto seniūnijoje, mažos apimties iniciatyvų Kretingos rajone, išskyrus Kretingos miesto seniūniją, arba didelės apimties iniciatyvų (iki 120 tūkst. eurų) visame Kretingos rajone.

Informaciją, kaip parengti iniciatyvų pasiūlymus, gyventojai gali rasti savivaldybės tinklalapyje www.kretinga.lt, konsultacijos ir metodinė pagalba teikiama el. paštu idejos@kretinga.lt arba tel. +370 445 43879.


  Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

  2020-12-31

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt