P0

Jūros istorijos

Galgių kalnas – poeto alpinizmo stadionas (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-01-03


Lietuvos jūrų muziejus antrojo karantino metu siūlo lankytojams ir gerbėjams neapleisti jo ir lankytis virtualiai tinklalapyje www.muziejus.lt bei socialinėse „Facebook“, „Instagram“ paskyrose. Čia, o kartu ir interneto dienraštyje „Atvira Klaipėda” nuolat publikuojami įdomūs faktai.

Šį kartą muziejus dalijasi poeto avangardisto, mokytojo, aistringo buriuotojo Salio Šemerio atsiminimų knygos „Apie vėjus burėse, galvoje ir kišenėse“ ištrauka.

Salys Šemerys

Pasižvalgęs Klaipėdos apylinkėse autorius rašė: „Viduryje girios yra kalnagūbris, kuris yra apie kilometrą ilgio ir iki 5 metrų aukščio. Vietomis yra aukščiau, o vietomis ir žymiai žemiau. Apaugęs daugiausia pušimis ir pušaitėmis. Ten vienoj vietoj beveik pusiau į pietus yra aikštelė su keliais cementiniais akmenimis. Sako, kad liekanos nuo ešafoto, kur kardavo vagis. Dėl to esą ir vardas „Galgių kalnas“. Bet ir tikrai, tas yra „Galskalns“ – reiškia galutinis kalnas jūros link. Matyt, buvo laikai, kada iki to kalnelio atslinkdavo jūra. Dabar ten yra mano alpinizmo stadionas ir graži pasivaikščiojimo vieta. Žiemą ten mėgsta slidininkai nusileisti nuo to kalniuko įvairiose vietose. Žinoma, tas kalnas yra reikšmingas tik Klaipėdos apskrities maštabe. Šiaip jis nėra vertas jokio dėmesio.“

Ar žinote kur yra ši vieta?


  2021-01-03

  Vienas komentaras apie “Galgių kalnas – poeto alpinizmo stadionas”

  1. Man panašu į kopų virtinę, skiriančią Klaipėdos ir Girulių miškus. Šis kalnagūbris, man regis, yra dirbtinės kilmės, saugantis nuo pustomo slėnio pirmąjį apželdintą plotą – Klaipėdos mišką. Stebina tik latviškas ar kuršiškas jo vardas, nes tam kalnagūbriui neturėtų būti daugiau kaip 200 metų. Bet įdomu, ką apie tai skelbia muziejus?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt