P0

Uostas ir jūra

SGD terminale – jau daugiau nei 200 krovos operacijų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-01-04


Naujus kalendorinius metus Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalas pasitiko perkopęs 200 SGD krovos operacijų, skaičiuojant nuo SGD terminalo veiklos pradžios.

„Klaipėdos naftos” nuotr.

Gruodžio 31 – sausio 1-ąją 200-oji krovos operacija atlikta iš mažos apimties dujovežio, o sausio 2-3 d. dienomis krovinys priimtas iš dujovežio „Point Fortin“, atgabenusio apie 140 tūkst. kub. m SGD krovinį iš Cameron LNG terminalo, JAV. Tai buvo pirmasis prieš dešimtmetį pastatyto „Point Fortin“, kuris savo techniniais duomenimis yra bene identiškas SGD terminalo laivui-saugyklai „Independence“, apsilankymas Klaipėdos uoste.

Jo atgabentos SGD buvo jau 12-asis toks krovinys iš JAV. Pernai iš viso atgabenti 8 SGD kroviniai iš JAV.

Skaičiuojant nuo SGD terminalo veiklos pradžios, iš viso jau perkrauta apie 86 TWh SGD. Daugiausiai per šį laikotarpį SGD atgabenta iš Norvegijos (78 proc.), apie 12 proc. – iš JAV, likusios – iš Rusijos, Nigerijos, Trinidado ir Tobago. Vien pernai terminale atliktos 72 krovos operacijos, kroviniai iš JAV bendroje krovinių struktūroje sudarė apie 34 proc.

„Nors praėjusiais metais kilusi koronaviruso krizė palietė ne vieną pramonės šaką, tačiau SGD sektorius patyrė mažiausią įtaką lyginant su kitais energetikos sektoriais. Dėl pakitusio pasiūlos-paklausos balanso praėję metai buvo ypač palankūs krovinių iš JAV importui į Europą. Tam daugiausiai įtakos turėjo naujų SGD skystinimo pajėgumų JAV atsiradimas. SGD terminalo klientai, kaip ir pernai, šiemet taip pat gali pasinaudoti SGD rinkos svyravimais ir SGD terminalo lankstumu, o nuo sausio 1 d. įsigalioję nauji SGD terminalo paslaugų tarifai, tikimės, paskatins esamų ir potencialių terminalo naudotojų suinteresuotumą ilgalaikiais kontraktais“, – pranešime spaudai cituojamas SGD terminalo operatorės AB „Klaipėdos nafta” komercijos direktorius Mindaugas Navikas.

2021-iesiems SGD terminale jau užsakyta daugiau nei 14 TWh išdujinimo pajėgumų.


  2021-01-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt