P0

Švietimas

Primena galimybę pradinukams mokytis ir mokyklose

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-01-05


Nuo pirmadienio nuotoliniu būdu pradėjus pradinukų ugdymą Klaipėdos savivaldybė primena, kad išimtiniais atvejais ugdymas jiems gali būti organizuojamas mokymas ir mokyklose.

„Tėvai, kuriems iškyla poreikis, kad jų vaikais būtų pasirūpinta mokyklose, kviečiami kreiptis į įstaigos, kurioje ugdomas vaikas, vadovą. Pirmosiomis šios savaitės dienomis miesto mokyklose bendrai buvo tik keliasdešimt pradinukų, tačiau visos pradinį ugdymą užtikrinančios įstaigos yra pasirengusios organizuoti ugdymą visiems vaikams, kuriems tai bus būtina, kurių tėveliai ar globėjai kitos galimybės dėl rimtų ir objektyvių priežasčių neturi. Vis dėlto, raginame tėvus labai atsakingai naudotis šia galimybe“, – pranešime cituojamas Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Pradinukui, kuris nuotoliniu būdu negali mokytis namuose, mokykloje suteikiama mokymosi vieta ir jis nuotoliniu būdu jungiasi prie pamokos, kurią veda jo klasės mokytojas bei dalyvauja jo klasė. Vienoje patalpoje gali būti prižiūrima ne daugiau kaip po 10 vaikų, būtina laikytis srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitų saugumo reikalavimų, grupės turi būti nuolatinės. Vaikus prižiūri paskirtas mokyklos darbuotojas, kuris vaikams padeda susisiekti su savo mokytoju, prisijungti prie pamokų.

Švietimo vidus

Maitinimas tokiais atvejais gali būti organizuojamas vaiko atsineštu maistu iš namų, užsakant karštą maistą iš paslaugų teikėjų, maisto gamybai pasitelkiant mokyklos virtuvėje dirbančius darbuotojus, panaudojant technologijų kabinetų virtuvių įrenginius ir kitais būdais, kurie neprieštarauja teisės aktams. Dėl konkretaus būdo apsisprendžia pati mokykla.

Ugdymas kontaktiniu būdu ir toliau organizuojamas specialiosiose mokyklose vaikams, turintiems didelių ar labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių. Ši nuostata galiojo ir iki šiol.


  2021-01-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt