P0

Švietimas

Pristato Klaipėdos universiteto plėtros dešimtmečio strategiją (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-01-05


Beveik dveji metai intensyvaus darbo, dešimtys posėdžių darbo grupėje, formalių ir neformalių susitikimų, aptarimų, siūlymų ir apibendrinimų – tokia ką tik parengtos ir viešai paskelbtos Klaipėdos universiteto (KU) plėtros strategijos 2021-2030 metams nematomoji pusė. Dokumentas, jau patvirtintas KU Tarybos, rytoj, sausio 6-ąją bus viešai pristatomas universiteto bendruomenei.

KU plėtros strategijos rengime aktyviai dalyvavęs KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas sako, jog kiekviena save gerbianti organizacija turi turėti strategiją bent jau 10-mečiui.

„Naujai Universiteto vadovų komandai buvo ypač svarbu išgryninti ir aiškiai suformuluoti tikslus, kur ir kokie mes būsime po metų, dvejų ar dešimtmečio, kokia bus mūsų vieta ir reikšmė mieste, regione ar net tarptautinėje erdvėje. Galiu pasidžiaugti, jeigu pradedant darbą mums apskritai kildavo klausimų apie Universiteto išlikimą, dabar mes apie tai net nekalbame, mes keliame ambicingus tikslus ir planuojame veiksmus jiems įgyvendinti“, – pranešime spaudai pažymi KU rektorius.

Klaipėdos universiteto plėtros strategijos rengimo darbo grupės vadovės dr. Ritos Vaičekauskaitės teigimu, gyvenimą be strategijos, galima būtų prilyginti klaidžiojimui erdvėje užrištomis akimis. Naujoji dešimtmečio strategija neturėtų būti priimama ir vertinama kaip formalumas, ar gražių frazių ir rodiklių rinkinys.

„Norėčiau, kad ji tarnautų žmonėms, padėtų mūsų bendruomenės nariams svajoti ir kurti, augintų sparnus, stiprintų Universiteto bei bendruomenės gerovę. Tegul tai mūsų Universitetui bus „restarto“ visomis prasmėmis momentas“, – sako viena iš KU plėtros strategijos 2021-2030 m. rengėjų.

Pristatomame dokumente apibrėžiami esamo KU veiklos lauko kontekstas, iššūkiai. Pirmąkart suformuluotos aukštosios mokyklos ambicijos – Tvarus universitetas; išmanusis KU miestelis; mėlynosios ekonomikos žinių lyderyste grįsta regiono inovacijų ekosistema.

Diskusijose su bendruomene išgrynintos misija („Svarbiausia darnią socialinę, kultūrinę ir ekonominę regiono pažangą skatinanti institucija, kurios veikla skirta kūrybingoms asmenybėms ugdyti ir visuomenės gerovei kurti“) bei vizija – „Ateičiai kuriantis universitetas su pripažintais tarptautiniais mokslo ir studijų pasiekimais ir Baltijos jūros regiono gerovei reikšmingomis inovacijomis“. Strateginiais prioritetais įvardintos trys siekiamybės – kūrybingas žmogus, vertė regionui, bendruomenės gerovė. „Dokumente akcentuojame kūrybiškumą, kūrybiškų asmenybių svarbą, nes mūsų kasdienėje veikloje vis daugėja biurokratizmo. Išlikti kūrybingu tokiame kontekste tampa tikru iššūkiu. Norime sustiprinti požiūrį, jog universitetai visada buvo kūrybos šaltiniai ir tokiais jie turi likti, tai jų vertė“, – akcentuoja dr. R. Vaičekauskaitė.

Strategijoje taip pat įvardintos stiprybės, silpnybės, galimybės bei grėsmės. Tarp pastarųjų – valstybinės aukštojo mokslo politikos poveikis plėtrai, mažėjantys demografiniai rodikliai, menka technologijų studijų paklausa, kt.

Į šio dokumento rengimą nuo pat pradžių buvo stengiamasi įtraukti bendruomenę.

Pirmasis Atviro forumo renginys, skirtas KU plėtros strategijai 2021-2030 metams pristatyti, sausio 6-ąją 13 val. vyks virtualioje erdvėje. Į pristatymą pakviesti Klaipėdos miesto savivaldybės, įgyvendinančios ambicingą Klaipėdos ekonominės plėtros strategiją „Klaipėda 2030“, atstovai – Klaipėdos miesto meras ir KU tarybos pirmininkas dr. Vytautas Grubliauskas, Savivaldybės vyriausias patarėjas Ričardas Zulcas, Ekonominės plėtros agentūros „Klaipėda ID“ direktorė Eglė Songailienė. Diskusiją moderuos Atviro Forumo koordinatorė Gabrielė Burbulytė-Tsiskarishvili.

KU plėtros strategijos 2021-2030 m. pristatymo renginys bus matomas Klaipėdos universiteto „Facebook“ paskyroje, universiteto bendruomenės nariai į diskusiją jungsis per Zoom platformą.


  2021-01-05

  Vienas komentaras apie “Pristato Klaipėdos universiteto plėtros dešimtmečio strategiją”

  1. AvatarGyventojas (IP: 84.15.181.16)

   Kolkas tik tuscios kalbos, studiju lygis prastas… Pradekite ruosti tokius specelistus, kuriu truksta, o ne kuriu reikejo pries desimtmeti…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt