P0

Kriminalai ir nelaimės

Sukčiai į voratinklį įtraukė Latvijos bei Estijos įmones

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-01-06


Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl sukčiavimo pareikšti dviem Lietuvoje registruotų įmonių vadovams.

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai, duomenimis, galimai į šią nusikalstamą veiką buvo įtrauktos penkios įmonės, iš kurių dvi registruotos užsienyje – Latvijoje ir Estijoje, skelbiama prokuratūros pranešime.

Įtariama, kad du vadovai, veikdamas bendrai, turėjo tikslą įgyti didelės vertės turtą, todėl apgaule vengė sumokėti pridėtinės vertės mokestį už vieno iš jų vadovaujamos įmonės vykdytą ekonominę veiklą.

Tyrimo duomenimis, didelės vertės turto pasisavinimo mechanizmą inicijavęs pirmasis kaltinamasis, naudodamas tų pačių elektros prekių daugkartinio perpardavimo sandorių schemą, į kurią buvo įtrauktos dar keturios Lietuvoje ir užsienyje veikusios įmonės, į valstybės biudžetą nesumokėjo beveik 300 tūkst. eurų, o abu kaltinamieji įgijo daugiau nei 30 tūkst. eurų. Be to, kaltinamieji dalį neteisėtai įgytų pinigų – beveik 115 tūkst. eurų – pervedė į Estijos įmonės sąskaitą, kuriuos vėliau nelegaliai įgijo Estijos įmonės vadovas.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismui.


  2021-01-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt