Baltasis ryklys – rekordininkas pagal užpultų žmonių skaičių

Laiškai iš jūros
Avatar photoAtvira Klaipėda
2021-01-07

Lietuvos jūrų muziejus antrojo karantino metu siūlo lankytojams ir gerbėjams neapleisti jo ir lankytis virtualiai tinklalapyje www.muziejus.lt bei socialinėse „Facebook“, „Instagram“ paskyrose. Čia, o kartu ir interneto dienraštyje „Atvira Klaipėda” nuolat publikuojami įdomūs faktai.

Muziejuje yra kampelis linkusiems į aštrius potyrius – ekspozicija „Plėšrūs ir pavojingi jūros gyvūnai: mitai ir tikrovė“. Didysis baltasis ryklys, murena, barakuda, mėlynžiedis aštuonkojis – susitikimas su jais atvirame vandenyje galėtų baigtis tragiškai. Jūrų gyvūnai ginkluojasi aštriais dantimis ir nuodais. Pavyzdžiui, fugu žuvies organizme esančių nuodų užtektų pakloti 30 žmonių – jos mėsos patiekalas Japonijoje yra rizikingas ir prabangus delikatesas.

E. Lasio nuotr.

Didysis baltasis ryklys kitų ryklių tarpe yra rekordininkas pagal užpultų žmonių skaičių. Šie rykliai ne kartą yra kėlę panikos bangas banglentininkų pamėgtose Australijos pakrantėse – atakuodami net ir sekliuose vandenyse, kartais taip arti kranto, kad užpuolimą matydavo esantieji krante.

Per 6 m ilgio ir apie 2 tonų masės išaugančio plėšrūno burnoje rikiuojasi kelios eilės rantytų aštrių dantų. Sučiupęs grobį ryklys jį stipriai krato į šonus taip apkvaitindamas ir tuo pat metu tarsi pjūklu dantimis pjaudamas kūną.

Ekspozicijoje „Plėšrūs ir pavojingi jūros gyvūnai: mitai ar tikrovė“ žvelgiant į ryklio nasrus galima išvysti pati didžiausią pasaulio plėšrūną. E. Bertašiaus nuotr.

„Rykliai neturi plaučių – deguonį jie iš vandens pasisavina per žiaunas. Jeigu didysis baltasis ryklys nustotų judėti, jis nebegautų deguonies, uždustų ir nuskęstų. Paprastai šie rykliai medžioja įvairius ruonius, jūrų liūtus, delfinus, minta banginių dvėsena. Juos pačius kartais sugauna už juos gerokai didesni banginiai žudikai”, – rašoma Lietuvos jūrų muziejaus gide „Jūros istorijos“, kurio autorė – Kristina Sadauskienė.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

Vėl dovanos delfinų terapiją

Prekybos tinklas „Maxima“ kartu su partneriais „Premia KPC“ ir Lietuvos jūrų muziejumi jau septintą vasarą iš eilės kviečia prisidėti prie ...
2024-06-04
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Miestas

Permainingas oras neišgąsdino aitvarų festivalio dalyvių

Šeštadienį Klaipėdos padangę nuspalvino antrojo festivalio „Vėjų vėjai“ aitvarai. Permainingas oras neišgąsdino tūkstančių klaipėdiečių, kurie paplūdimyje noriai gamino ir kėlė ...
2024-06-02
Skaityti daugiau

Švietimas

Jūrų muziejus ragina teikti mokslinius darbus Kazio Pakšto premijai

Lietuvos jūrų muziejus, skatindamas akademinį jaunimą tyrinėti Lietuvos santykio su jūra temas, pernai įsteigė Profesoriaus Kazio Pakšto premiją ir skelbia ...
2024-05-29
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This