P0

Kriminalai ir nelaimės

Dėl incidento Būtingėje – ikiteisminis tyrimas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-01-07


Klaipėdos apygardos prokuratūra pranešė, kad ketvirtadienį pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl bendrovės „Orlen Lietuva” Būtingės terminale į Baltijos jūrą išsiliejusios naftos.

Pirminiais duomenimis, gruodžio 28 dieną į Baltijos jūrą išsiliejo apie 480 litrų naftos. Skaičiuojama, kad gamtai padaryta žala gali siekti 26 tūkst. eurų.

Prokuratūroje ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl galimo įrenginių naudojimo bei priežiūros taisyklių pažeidimo. Pagal tokį Baudžiamojo kodekso straipsnį kaltam asmeniui gali būti skirta bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Tyrimą pavesta atlikti Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato tyrėjai.  Jo metu bus siekiama nustatyti, ar įrenginiai buvo naudojami bei prižiūrimi nepažeidžiant teisės aktų reikalavimų, taip pat aiškinamasi ir avarijos priežastys, žalos aplinkai, ekosistemai mastas bei pobūdis.


  2021-01-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt