P0

Kultūra, Svarbu

Sausio 13-ąją degs virtualūs atminimo laužai (programa)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-01-07


Jau aišku, kad Laisvės gynėjams skirti atminimo laužai Klaipėdoje liepsnos tik kompiuterių ekranuose, tačiau Vasario 16-ajai ir Kovo 11-ajai paminėti atsargiai rengiamas ir ne karantininis planas.

Įprastai kasmet sausio12-osios vakare prie Klaipėdos savivaldybės liepsnojusių atminimo laužų šiemet klaipėdiečiai neišvys. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Žinoma, kad viskas vyks nuotoliniu būdu – ir vėliavos pakėlimas, ir atminimo laužai, ir pamaldos. Tiesa, kariliono muzikos koncerto bus galima klausytis gyvai, nesibūriuojant“, – taip Laisvės gynėjų dienos minėjimą pristatė Klaipėdos mero pavaduotojas Arvydas Cesiulis.

Jau sudėliotoje Laisvės gynėjų dienos minėjimo 30-mečiui skirtoje renginių programoje numatyta, kad visus juos bus galima stebėti „Facebook“ arba „Youtube“ kanaluose.

Sausio 15-oji – Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos diena taip pat bus minima virtualiai. Didžiausias praradimas – kasmet vykęs naktinis pėsčiųjų žygis „Klaipėdos sukilėlių keliais”.

Panašu, jog toks likimas laukia ir Vasario 16-osios bei Kovo 11-osios renginių. Įprastai Vasario 16-ąją klaipėdiečiai buvo kviečiami į Klaipėdos areną, kur vykdavo grandiozinis koncertas. Kovo 11-oji tradiciškai buvo minima Atgimimo aikštėje ar kitose miesto viešose viešose. Įdomūs renginiai pritraukdavo nemažai klaipėdiečių.

„Mažai tikėtina, kad vasarį ar kovą, jei šiek tiek ir bus sušvelnintos karantino sąlygos, galėsime kvėpuoti pilna krūtine. Laisvai tikrai negyvensime, todėl galvoti apie masinius renginius net neverta. Tačiau manau, kad šių valstybei svarbių švenčių renginių organizatoriai turi pasirengti ir planą A, ir planą B. Kitaip tariant, reikia numatyti kelis variantus, kaip gali vykti ir kokie gali vykti renginiai. Viskas priklausys nuo situacijos. Šiandien dar tikrai nėra patvirtinta Vasario 16-ajai ir Kovo 11-ajai skirtų renginių programa“, – teigė A. Cesiulis.

Laisvės gynėjų dienos minėjimo renginiai Klaipėdoje

SAUSIO 12 d.

Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus paroda „1991 SAUSIS. NEPRIKLAUSOMYBĖ IR JOS GYNĖJAI“. (Virtuali transliacija interneto svetainėje www.mlimuziejus.lt)

15 val. – Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro atminimo renginys „ATIDAVĖT SAVE TĖVYNEI“. (Tiesioginė transliacija „Facebook“ Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centras)

17.30 val. – ATMINIMO LAUŽAI Klaipėdos Šventojo Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje. (Tiesioginė transliacija interneto svetainėje www.viltiesmiestas.lt)

18 val. – ŠV. MIŠIOS už laisvės gynėjus. (Tiesioginė transliacija interneto svetainėje www.viltiesmiestas.lt). Po mišių – VARGONŲ MUZIKOS KONCERTAS.

SAUSIO 13 d.

8–8.10 val. – pilietinė akcija „ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA“. (Languose uždegamos žvakutės)

12 val. – Valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija prie Klaipėdos savivaldybės (Liepų g. 11). (Transliacija „Facebook“: Klaipėdos miesto savivaldybė, Kultūros centras Žvejų rūmai)

13 val. – kariliono muzikos koncertas „LAISVĖS VARPAI“. (Laikrodžių muziejaus kiemelyje)

18 val. – ŠV. MIŠIOS už Sausio 13-osios gynėjus. (Tiesioginė transliacija „Facebook“ Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės parapija)

Nuo sausio 13 d. Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos atminties vakaras „SAUSIO 13-OJI: SLENKSTIS Į LAISVĘ. DALYVIŲ PRISIMINIMAI“. (Vaizdo transliacija Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos „YouTube“ kanale)


  2021-01-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt