P0

Miestas, Svarbu

Vasaros estrados konkurso idėjos liks popieriuje (4)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-01-07


Vasaros estrados architektūrinį konkursą laimėjo klaipėdiečiai, tačiau nei jų, nei kitas pasiūlytas projektas nebus realizuoti. Kai kurios konkursui pateiktos idėjos galbūt bus panaudotos, kai bus tvarkoma estrados aplinka.

Projektas VA1983. Idėjos autorių vizualizacija

„Atvira Klaipėda“ jau rašė, jog Vasaros estrados architektūriniam konkursui, paskelbtam pernai rudenį, buvo pateiktos tik dvi idėjos.

Pasiūlymus konkurso vertinimo komisija įvertino ir preliminarią eilę sudarė gruodžio 4 dieną, tačiau po jos užtruko dalyvių kvalifikacijos vertinimas.

Tad realiai tik dabar viešai paskelbta, jog konkursą laimėjo klaipėdiečiai – bendrovė „Vakarų siluetas“.

Ji konkursui pateikė projektą, pavadintą VA1983. Šio projekto idėja – gyvybingumas įvairovėje. Idėjos autoriai siūlė sukurti unikalų ir gyvybingą traukos centrą: kokybiškai atnaujinti esamos estrados statinius ir juos „užpildyti“ sportinėmis, kultūrinėmis ir bendradarbystės biurų veiklomis. Šios darbo išskirtinumas – siūlomas Dainų muziejus po atviru dangumi. Įgyvendinti visą pasiūlytą idėją kainuotų apie 50 mln. eurų.

Antroji konkurso vieta atiteko vilniečiams – bendrovei „SP architektų grupė“, kuri pristatė projektą LJ1000. Esminis šios idėjos siūlymas – atsisakyti dominuojančio vienos funkcijos objekto, o Vasaros estradą pakeisti naujais, šiuolaikiškais ir atraktyviais poilsio ir pramogų objektais. Vienas tokių siūlomų objektų yra kilpos formos apžvalgos takas (estakada) „Laumės juosta“. Projekto autoriai paskaičiavo, kad realizuoti jų idėjas kainuotų apie 17 mln. eurų.

Pirmosios vietos laimėtojams iš savivaldybės biudžeto bus sumokėtas 3,5 tūkst. eurų prizas, antrosios – 2,5 tūkst. eurų.

Konkurso rezultatus ketvirtadienį aptarė ir Klaipėdos savivaldybėje sudaryta darbo grupė, sprendžianti Vasaros estrados atgaivinimo klausimus.

„Konkurso vertinimo komisija pateikė nuomonę – nesiūlyti savivaldybei įgyvendinti nė vieno projekto. Darbo grupė nusprendė pritarti tokiai nuomonei“, – po posėdžio „Atvirai Klaipėdai“ teigė Klaipėdos savivaldybės administracijos vyriausiasis patarėjas Ričardas Zulcas, kuris buvo ir konkurso darbų vertinimo komisijos pirmininkas.

Anot jo, darbo grupė nusprendė, jog Vasaros estrados sutvarkymo projektą reikia skaidyti į dvi dalis Viena jų – pačios estrados, kuri yra avarinės būklės, remontas, o kita dalis – aplinkos tvarkymas, numatant papildomas sporto, rekreacijos, laisvalaikio, lauko kavinių, tualeto veiklas, sprendžiant parkavimo klausimus.

„Šiais metais turime parengti dvi technines užduotis ir paskelbti konkursus išrinkti abiejų Vasaros estrados projekto dalių projektuotojus. Jie turės parengti atskirtus techninius projektus. Manome, kad projektuotojai galės pasinaudoti ir įvykusio konkurso idėjomis, bent jau rengiant aplinkos sutvarkymo projektą“, – teigė R. Zulcas.


  2021-01-07

  4 komentarai “Vasaros estrados konkurso idėjos liks popieriuje”

  1. AvatarZulcui (IP: 81.7.91.14)

   Ričardai, gal laikas sumažinti kartodromo apetitą? Prie estrados apsitvėrė savo verslui visą asfaltą, o einantys turi per laukinius ištryptus takus.
   Asfaltas dar tarybiniais laikais klotas, kartai tik padangų privilko.
   Kada sutvarkom? Palikit praėjimus žmonėms.

  2. AvatarT (IP: 86.100.133.193)

   Ryškiai perkaito Zulcas,visiška nekompetencija ir apsileidimas ant akių. O viskas vien dėl to kad išsaugot šiltą vietą. Iniciatyvos nulis, tik parodomoji programa. Gėda.

  3. AvatarAmbicingo miesto Ambicijos (IP: 88.119.156.187)

   vietoje to, kad ieškotų priežasties kame problema ir kodėl konkursui buvo pateikti tik du labai abejotinos kokybės darbai ( konkurso sąlygų -Zulco darbo brokas) ir tobulintų įdiotiškas jau buvusio konkurso sąlygas, nutaria dar durniau – nieko nedaryti ir per viešuosius pirkimus KĄ NORS pirkti už pigiausią kainą ir net dviem 🙂 pirkimais apsiribojant remontais. Geriau kišime pinigus į amžinus remontus ir naujus kioskus nieko neturėsime. Čia tik Grubliausko išsirinktas orakulas Zulcas šitaip gali.

  4. AvatarASAS (IP: 213.197.190.179)

   Surengi projektą, sumoki pinigus, kitais metais skelbi naują konkursą, sumoki pinigus ir vel vaziuojam is naujo:)

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt