P0

Sveikata

Klaipėdos universitetinė ligoninė skubios ir planinės pagalbos nestabdo

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-01-08


Klaipėdos universitetinė ligoninė (KUL) informuoja, kad įstaigoje ir toliau kasdien vykdomas chirurgijos, terapinio profilio sergančiųjų diagnostika ir gydymas, atliekamos procedūros, laboratoriniai, echoskopiniai, endoskopiniai, radiologiniai, kompiuterinės tomografijos ir kiti tyrimai. Dirba chirurgijos, vidaus ligų, onkologijos akušerijos-ginekologijos ir visų kitų profilių specialistai. Planinės operacijos atliekamos, taip pat ir robotinės – jų jau atlikta per 400 pacientų iš visos Lietuvos.

Ligoninėje pilna apimtimi veikia ir Konsultacinė poliklinika, kur tiekiamos kontaktinės, taip pat ir nuotolinės konsultacijos įvairiomis ligomis sergantiems ligoniams.

„Nė vienai dienai nebuvome sustabdę darbų – tiek dienos stacionaras, tiek ambulatorinės paslaugos, tiek stacionarinės paslaugos buvo ir yra teikiamos kaip ir anksčiau. Darbui su kovidiniais ligoniais skirtas atskiras Infektologijos skyrius“, – pranešime cituojamas KUL vadovas prof. habil. dr. Vinsas Janušonis.

KUL Chirurgijos departamento vadovas prof. habil. dr. Narimantas Evaldas Samalavičius, atkreipia dėmesį, kad yra nemažai susirgimų, taip pat chirurginių, kurių gydymo atidėjimas yra pavojingas.

„Išmokome gyventi ir dirbti naujomis sąlygomis. Pacientai privalo suprasti, kad sveikatos priežiūros paslaugas reikia atlikti laiku”, – planinių ir skubios pagalbos paslaugų svarbą akcentuoja KUL medikai.

Teigiama, kad onkologinėmis ligomis sergantiems ligoniams tiek pirmos pandemijos bangos metu 2020-ųjų metų pavasarį, tiek šiuo metu chirurginės operacijos yra atliekamos taip pat efektyviai, kaip ir iki pandemijos. Visa onkologinė pagalba teikiama įprasta tvarka, pilnos apimties ir be apribojimų.

Ligoninėje pilna apimtimi veikia ir Konsultacinė poliklinika, kur tiekiamos kontaktinės, taip pat ir nuotolinės konsultacijos įvairiomis ligomis sergantiems ligoniams. Ambulatorinėms konsultacijoms pacientai priimami be COVID-19 tyrimo, net privalo neturėti šios ligos simptomų. Pacientai registruojami įprasta tvarka. Į ligoninę atvykusiems pacientams matuojama temperatūra, pacientai privalo užpildyti deklaraciją dėl COVID-19 ligos simptomų. Visiems be išimties planiniams pacientams prieš hospitalizaciją į ligoninę atliekami koronaviruso testai.


  2021-01-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt