P0

Konsultacijos

Suabejojęs antstolės išieškota suma, teismas kreipėsi į Konstitucinį Teismą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-01-08


Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka nagrinėjamoje civilinėje byloje dėl baudos už teismo sprendimo nevykdymą išieškojimo iš skolininko skelbia priėmęs sprendimą sustabdyti bylos nagrinėjimą ir kreiptis į Lietuvos Respublikos Konstitucinį Teismą.

Byloje kilo ginčas dėl antstolės vykdomo išieškojimo pagal tris teismo nutartis, kuriomis skolininkui buvo paskirtos baudos už teismo įpareigojimo perduoti įmonės turtą pagal balansą ir visus įmonės dokumentus įmonės likvidatorei. Baudos paskirtos už kiekvieną teismo sprendimo nevykdymo dieną, bendra pagal tris teismo nutartis paskirtų ir neišieškotų baudų suma siekia 202 417,84 eurų. 

Ši suma apygardos teismui pasirodė per didelė ir teismas įžvelgė pagrindą svarstyti, ar iš pareiškėjo išieškomos baudos nėra per didelės, ar jos nėra akivaizdžiai neproporcingos padarytam pažeidimui.

Teismo pranešime teigiama, jog dėl galiojančio teisinio reguliavimo teismas pats to daryti negali, nes Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (CPK) 585 straipsnio 2 dalyje nebuvo ir nėra numatyta galimybė teismui įvertinti ir, nustačius akivaizdų neproporcingumą, sumažinti bendrą baudos už kiekvieną antstolio reikalavimo nevykdymo ar kliudymo vykdyti vykdomuosius dokumentus dieną dydį. Teismas vertino, jog tai gali būti teisės spraga, kurią draudžia Konstitucija.

Konstitucinio Teismo prašoma ištirti, ar Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 585 straipsnio 2 dalis ta apimtimi, kuria joje nenustatyta, kad teismas turi teisę įvertinti ir, nustatęs akivaizdų neproporcingumą, sumažinti bendrą asmeniui susikaupusios baudos sumą, susidariusią antstoliui vykdant vykdomąjį dokumentą pagal anksčiau priimtą ir įsiteisėjusią teismo nutartį paskirti asmeniui baudą už kiekvieną antstolio reikalavimo nevykdymo ar kliudymo vykdyti vykdomuosius dokumentus dieną, neprieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijos preambulėje įtvirtintam konstituciniam teisinės valstybės principui ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos 109 straipsnio 1 daliai.


  2021-01-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt