P0

Verslas

Taršiausioms įmonėms už nuotekų tvarkymą teks mokėti daugiau

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-01-11


AB „Klaipėdos vanduo“ informuoja, kad įmonėms yra perskaičiuojamas mokestis už padidėjusią ir specifinę taršą. Tai privaloma padaryti po įsigaliojusių naujų mokesčio už gamtos teršimą tarifų ir aplinkos ministro įsakymo, priimto 2020 gruodžio 17 dieną, dėl apmokestinamųjų teršalų priskyrimo grupėms. Pagal įsakymą teršalai, kaip, pavyzdžiui, gyvsidabris, kadmis, cinkas, nikelis, iki šiol buvo priskirti grupei, už kurią buvo mokama mažiau, dabar perkelti į brangesnę grupę.

Martyno Vainoriaus nuotr.

 „Įsigaliojus LR aplinkos ministro įsakymui ir perskirsčius teršalus į kitas grupes, AB „Klaipėdos vanduo“ į valstybės biudžetą taršos mokesčio už nuotekų valymą sumokės maždaug tris kartus daugiau nei iki šiol“ ,– pranešime pažymi „Klaipėdos vandens“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.

Bendra bazinė nuotekų tvarkymo kaina nesikeičia. Didėja tik mokamas tarifas už padidintą taršą nuotekose, kurias atitekėjusios iš įmonių, valo „Klaipėdos vanduo“.

Klaipėdoje ir Klaipėdos rajone iš 4240 įmonių 235 deklaruoja išleidžiančios padidėjusios ir specifinės taršos nuotekas, todėl visoms joms bus perskaičiuotas taršos mokestis. Ypač taršioms įmonėms nuotekų tvarkymo kaina gali didėti apie 20 procentų. Įmonėms, kurios su nuotekomis išleidžia gyvsidabrį, cinką, kadmį, nikelį, taršos mokestis didėja labiausiai. Pavyzdžiui, didžiausią taršą deklaruojančioms įmonėms bendra nuotekų tvarkymo kaina  didės iki 15 centų už kubinį metrą.

Taršos mokestį teks perskaičiuoti ir kavinėms, valgykloms bei skalbykloms. Šių kategorijų verslo subjektams taršos mokestis turėtų mažėti, mat nuotekose randami detergentai, kitaip vadinami, plovikliai, kurio vandeniniu tirpalu plaunami užteršti paviršiai, iš IV teršalų grupės perkeltos į pigesnę – V grupę. Įmonėms, kurių nuotekose randami tik šie teršalai, skaičiuojama, taršos mokestis gali mažėti ir 18 centų už kubinį metrą. Taršos mokestis su patvirtintais naujais tarifais įsigaliojo nuo sausio 1 dienos.

Įmonės, kurių nuotekose randama padidėjusi tarša, apie mokesčio pasikeitimus bus informuotos atskirais pranešimais.


  2021-01-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt