P0

Svarbu, Uostas ir jūra

Aiškėja pretendentai gauti „Albatroso“ apdovanojimą

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-01-12


Klaipėdos miesto jūrinės kultūros apdovanojimą „Albatrosą“ šiemet veikiausiai pretenduos gauti ir knygos, ir opera, ir televizijos projektas.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Jūrinės kultūros koordinacinė taryba, kuri iš pasiūlytų kandidatų balsuodama ir išrenka nugalėtojus, antradienį vykusiame posėdyje aptarė, kas praėjusiais metais reikšmingo nutiko jūrinėje kultūroje.

Anot komisijos nario Vidmanto Matučio, pernai buvo išleistos penkios knygos jūrine tematika ar artima jai.

Iš jų esą verčiausia dėmesio yra Kęstučio Demerecko knyga-albumas „Nemuno delta. Penkių šimtmečių akimirka“. „Tai aukšto lygio knyga ir atsiliepimai apie ją labai geri. Ne jūra, bet Nemuno delta siejasi su Kuršių mariomis, tad turi sąsajų ir su jūra“, – teigė V. Matutis.

Sutarta, jog visų penkių knygų leidėjams, o tris jų išleido Lietuvos jūrų muziejus, bus pasiūlyta teikti paraiškas ir pretenduoti į „Albatroso“ apdovanojimą.

Tarp kitų įvardytų pretendentų, kurie galėtų siekti gauti šį apdovanojimą, įvardytas televizijos projektas „Nacionalinė ekspedicija“. „Šiemet šeštą kartą surengta „Nacionalinė ekspedicija“, gal vertėtų atkreipti dėmesį, nes ir senuosius laivus populiarino“, – pasiūlė tarybos narys Romandas Žiubrys.

Tarp kitų pasiūlymų buvo ir šiemet vasarą Klaipėdos muzikinio teatro elinge rodyta opera „Skrajojantis olandas“ bei Lietuvos jūrų muziejaus Klaipėdos kadetų mokykloje įrengta jūrinė klasė, skirta edukacijai.

Antroje sausio pusėje bus paskelbti kvietimai teikti pasiūlymus „Albatroso“ apdovanojimui. Nugalėtojus savo posėdyje balandį išrinks Jūrinės kultūros koordinacinė taryba. Įprastai „Albatroso“ apdovanojimas įteikiamas gegužės 20-ąją, kai minima Europos jūros diena. Pernai dėl karantino apdovanojimų ceremonija, kuri vyksta Smiltynėje, prie „Albatroso“ paminklo, buvo nukelta į rugsėjį.

INFORMACIJA

2020 m. Klaipėdos miesto jūrinės kultūros apdovanojimas „Albatrosas” skirtas:

– Romaldui Adomavičiui (po mirties) ir Romualdui Adomavičiui už reikšmingiausių leidinių, stiprinančių Lietuvos kaip jūrinės valstybės įvaizdį, parengimą: knygos „Prie Lietuvos laivyno ištakų. Žmonės ir laivai“ (2018 m.) ir „Prezidentas Smetona. Apie Lietuvos karo laivą ir jo įgulą“ (2019 m.).

– Viešajai įstaigai „Klaipėdos šventės“ už 2019 m. organizuotą jubiliejinį 10-ąjį „Lietuvos paradą“, išskirtinę jo dvasią ir jūrines tradicijas puoselėjantį renginį, kuris yra Lietuvos – jūrinės valstybės – akcentas.

– Klaipėdos jūrų kadetų mokyklai, įkurtai 2019 m., už jos veiklą, formuojant Lietuvos vaikų ir jaunimo jūrinį mentalitetą, ugdant patriotišką Lietuvos, kaip jūrinės valstybės pilietį, puoselėjant jūrinės kultūros tradicijas ir jūreivystės istoriją.


  2021-01-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt