P0

Koronavirusas

Vakcinacijos nuo COVID-19 kontrolei – speciali komisija

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-01-12


Kad vakcinacijos nuo COVID-19 procesas vyktų skaidriai, Klaipėdos savivaldybėje suburta komisija, tikrinsianti, ar įstaigų teikiami dokumentai dėl vakcinacijos atitinka Sveikatos apsaugos ministerijos numatytus prioritetus. Anot savivaldybės pranešimo, pastebėjus neatitikimų, įstaigos, kurios darbuotojams ar pacientams numatomas skiepijimas, vadovui bus pavesta skubiai tikslinti informaciją, o nustačius tyčinių pažeidimų, reikalaujama administracinės atsakomybės.

Klaipėdos universitetinės ligoninės nuotr.

Artimiausiame etape numatoma skiepyti mobiliojo punkto, karščiavimo klinikos darbuotojus, palaikomojo gydymo ir slaugos įstaigų pacientus bei šias paslaugas teikiančius darbuotojus, socialinės globos įstaigų gyventojus ir darbuotojus bei socialines paslaugas asmens namuose teikiančius darbuotojus. Skiepijimas prasidės šią savaitę.

„Mūsų visų bendras tikslas, kad vakcinacijos procesas vyktų sklandžiai, o vakcina pirmiausiai pasiektų tuos asmenis, kuriems ji priklauso prioritetine tvarka. Vietos saviveiklai ir improvizacijoms čia negali būti jokios, yra aiškus reglamentavimas, kurio visiems būtina griežtai laikytis. Komisija sudaryta vertinant situacijos rimtumą ir siekiant užkirsti kelią galimoms interpretacijoms bei užtikrinti, kad vakcina pasiektų tuos asmenis, kuriems ji ir priklauso“, – pranešime cituojamas Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Vakcinacijos proceso kontrolę savivaldybėms pavedė Sveikatos apaugos ministerija. Tokių veiksmų imtasi šalyje į viešumą iškilus atvejams, kad skiepijami asmenys, nesantys prioritetinių grupių sąraše.

„Jau teko grąžinti tikslinti kelių įstaigų dokumentus, nes kilo abejonių, ar tikrai numatyta skiepyti tik tuos asmenis, kurie priklauso prioritetinėms grupėms. Suburta komisija padės objektyviai įvertinti kiekvieną ginčytiną atvejį. Kviečiame įstaigų vadovus labai atsakingai sudaryti vakcinavimui teikiamų asmenų sąrašus – tik bendromis jėgomis galėsime užtikrinti efektyvų ir sąžiningą procesą“, – sako Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Iki šiol buvo skiepijami medikai ir savanoriai, dalyvaujantys COVID-19 ligos gydyme, bei didžiausios rizikos pacientai, nurodyti Sveikatos apsaugos ministro įsakyme dėl prioritetinės gyventojų grupės patvirtinimo.


  2021-01-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt