P0

Miestas, Svarbu

Klaipėdoje – nauja bėda: nustatytas paukščių gripas (11)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-01-13


Trims Klaipėdoje nugaišusioms gulbėms nustatytas pavojingasis paukščių gripas. Todėl Klaipėdos savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija trečiadienį mieste paskelbė ekstremalų įvykį ir įvedė ribojimus. Vienas jų – prie miesto tvenkinių draudžiama lesinti laukinius paukščius.

Prie miesto tvenkinių draudžiama lesinti laukinius paukščius. Virginijos Spurytės nuotr.

„Viena bėda – ne bėda. Pasirodo, paukščiai skrenda pro šalį ir atneša mums „dovanų“, – konstatavo Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius, Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas Gintaras Neniškis.

Sausį Klaipėdoje rastos penkios nugaišusios gulbės. Visos jos buvo ištirtos ir trims buvo nustatytas didelio patogeniškumo paukščių gripas H5N8. Dvi nugaišusios gulbės, kurios buvo užsikrėtusios paukščių gripu, rastos Žardės tvenkinyje, o viena – uosto akvatorijoje prie Lietuvos jūrų muziejaus.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Klaipėdos departamento vadovas Antanas Bauža pabrėžė, jog paukščių gripas žmonėms yra nepavojingas, juo užsikrečia tik laukiniai ir naminiai sparnuočiai. Nepaisant to, teisės aktai numato, jog nustačius paukščių gripą, savivaldybėje būtina paskelbti ekstremalų įvykį ir imtis atitinkamų priemonių.

„Gerai, kad Klaipėdos miesto teritorijoje nėra didelių komercinių paukščių įmonių ir registruotų paukštynų, kuriems būtų didelis pavojus. Bet gal yra žmonių, kurie laiko vištas, dekoratyvinius paukščius. Pabrėžiame, kad dabar visi jie turi būti uždaryti, kad neturėtų kontaktų su laukiniais paukščiais“, – teigė A. Bauža.

Klaipėdos savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija taip pat patvirtino A. Baužos pasiūlytus ribojimus mieste, kad paukščių gripas neplistų. Jie galios iki paukščių pavasarinės migracijos pabaigos – gegužės mėnesio.

Visus mieste esančius tvenkinius, kurie yra paukščių susitelkimo vietos, sutarta paženklinti įspėjamaisiais ženklais, informuojančiais, jog paukščius draudžiama lesinti. „Tokius ženklus pastatėme prie Žardės tvenkinio, bet mieste tikrai yra daugiau tokių vietų. Ir matėme, kad ne tik paukščiai būriuojasi, bet ir žmonės, atėję jų lesinti, taip pat būriuojasi. O tai nėra gerai ne tik dėl paukščių gripo, bet ir dėl kovido“, – teigė A. Bauža.

Jis informavo, jog gyventojai, kurie ras paukščių gaišenų, apie tai turi pranešti Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai. Visą parą veikiantis nemokamas jos numeris yra (8 800) 40 403, o Klaipėdos departamento mobilusis telefono numeris – (8 620) 36 088.

Pastarąjį kartą paukščių gripas Lietuvoje buvo nustatytas 2017 metais, tačiau tuomet Klaipėdą jis aplenkė.

Šiemet sausį paukščių gripas nustatytas ne tik Klaipėdoje. Ši liga patvirtinta ir Raseinių rajone rastai gulbės gaišenai, o Kauno miesto pakraštyje esančioje sodyboje paukščių virusas nustatytas naminiams sparnuočiams. Didžioji jų dalis nugaišo patys, o keli buvo nugaišinti.


  2021-01-13

  11 komentarai “Klaipėdoje – nauja bėda: nustatytas paukščių gripas”

  1. AvatarVakare (IP: 86.100.153.26)

   Dar būtų gerai suvaldyti kirų ir varnų maitintojus pro langus. Žmogeliai taip atsikrato atliekomis, mažiau šiukšlių nešti.

  2. Avatar... (IP: 84.15.187.224)

   Būkit geri… “Nedėkit į kelnes”… Šiais laikais žiniasklaida pavisirtusi nuodais, tad tikrai neverta dažnai juos ragauti…

   • AvatarAudrius (IP: 188.69.193.172)

    Kokia nesamone cia parašei .turbut tik tau suprantama

  3. AvatarMaja (IP: 77.79.44.43)

   Kaip lesinom taip ir lesinsim paukščius

   • AvatarNiekas (IP: 78.62.146.239)

    neabejoja. jei daugumai patinka kenkti tai taip ir bus. bet kaip negaila?… žiūrėkit, džiaukitės paukščiais bet palikit juos natūraliai gyventi

   • AvatarSenuks (IP: 78.60.175.67)

    Žinot,kad nusikalstate gamtai. Laikas sustiprėti žmogau be smegenėlių.

  4. AvatarAuksinis kardas (IP: 77.79.44.51)

   Gal netinkamu maistu buvo pamaitinti, tai tuoj gripas, nustokit čia šnekėti nesamones

  5. AvatarAnonimas (IP: 83.179.112.57)

   Oi oi, vėl panika, vėl reikės ribojimų ir naujų etatų ribojimams įgyvendinti.

  6. AvatarKlaipėdietė (IP: 78.62.146.239)

   Paukščių lesinimas nusikalstama žmonių veikla. Labai keista kad gamtininkai į tai nereaguoja. Peršerti paukščiai jiems netinkamu maistu serga, nebeišskrenda žiemoti.

   • AvatarMindaugas (husky) (IP: 90.131.38.249)

    Įdomu,kaip mikroautobusų baubas tapo tokiu spcialistu-ornitologu…

  7. AvatarAnonimas (IP: 86.100.126.143)

   Mums labai patinka vaikščioti ir lesinti žarxės prudelio paukščius todėl per šalčius kasdien tai darome ir darysim

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt