P0

Koronavirusas

Klaipėdoje – naujas vakcinavo nuo COVID-19 etapas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-01-13


Klaipėdos savivaldybė pranešė, kad trečiadienį uostamiestyje pradedami skiepyti mobiliojo punkto, karščiavimo klinikos darbuotojai, palaikomojo gydymo ir slaugos įstaigų pacientai bei šias paslaugas teikiantys darbuotojai, socialinės globos įstaigų gyventojai ir darbuotojai bei socialines paslaugas asmens namuose teikiantys darbuotojai.

„Kol kas procesas vyksta sklandžiai, vakcina Klaipėdą pasiekė, skiepijamų asmenų sąrašai įstaigose sudaryti, visos pasiruošimo procedūros baigtos. Numatoma, kad visi asmenys, kuriems šiame etape priklauso vakcinos dozė, bus paskiepyti per šią savaitę“, – pranešime cituojamas Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Vakcinavimo procesas organizuojamas pagal Sveikatos apsaugos ministro įsakymą, kuriame išskirtos prioritetinės grupės ir numatytas jų skiepijimo eiliškumas. Nuo sausio 10 d. vakcinacijos proceso kontrolė pavesta savivaldybėms.

Iki šiol buvo skiepijami medikai ir savanoriai, dalyvaujantys gydant COVID-19, bei didžiausios rizikos pacientai, nurodyti Sveikatos apsaugos ministro įsakyme dėl prioritetinės gyventojų grupės patvirtinimo.

Sausio 12 d. duomenimis, Klaipėdoje paskiepyti 2749 asmenys, didžiausios rizikos pacientų skiepijimas dar tęsiamas.

Tuo metu Sveikatos apsaugos ministerija trečiadienį pranešė, kad dėl galimų prioritetinių grupių skiepijimo eiliškumo pažeidimų nuo šiol savivaldybės administracijų direktoriai turės prižiūrėti skiepijimo procesą ir kontroliuoti nustatyto skiepijimo eiliškumo laikymosi ne tik joms pavaldžiose, bet ir kitose savivaldybėje esančiose sveikatos priežiūros įstaigose. Ministerijai pavaldžių įstaigų veiklos priežiūrą vykdys ji pati.


  2021-01-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt