P0

Miestas, Svarbu

Klaipėdos jaunimui pakuojama dovana (1)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-01-13


Europos jaunimo sostine šiemet tapusi Klaipėda jaunuoliams ruošia dovaną – planuojama įrengti vieną ar kelias viešas jaunimo erdves. Tačiau kol kas tik svarstoma, kur jos galėtų atsirasti, kokia būtų jų paskirtis.

Asociatyvi jaunimo nuotr.

Viešų jaunimo erdvių atsiradimas numatytas Europos jaunimo sostinės programoje, kurią pristačiusi Klaipėda laimėjo konkursą ir iškovojo teisę 2021 metais tapti Europos jaunimo sostine.

Trečiadienį Klaipėdos savivaldybėje vyko išplėstinis pasitarimas, kuriame ir diskutuota, kokios jaunimo erdvės galėtų būti įkurtos, kokios vietos joms yra tinkamiausios.

„Įvairių pamąstymų yra, bet dar norime pasikalbėti su jaunimo organizacijomis, jas išklausyti, susirinkti idėjų. O tada išrinkti vieną ar kelias geriausias ir jas realizuoti“, – teigė Klaipėdos savivaldybės administracijos vyriausiasis patarėjas Deividas Petrolevičius.

Anot jo, jau anksčiau jaunimo organizacijų atstovai yra išsakę pageidavimų, jog tokia vieša jaunimo erdvė galėtų atsirasti paplūdimyje. Jos pageidaujama ir senamiestyje, kad jaunuoliams nereikėtų eiti į kavines. Svarstoma ir apie nedidelio sūpynių parko prie kurio nors Klaipėdos parko įrengimą.

D. Petrolevičiaus teigimu, po visų apkarpymų Klaipėdos biudžete šiemet liko 80 tūkst. eurų įrengti viešas jaunimo erdves. „Jei bus nuspręsta, kad reikia įrengti kokį skeitparką, tai daugiau nieko ir nepadarysime, nes neliks pinigų. Todėl reikia labai gerai išsirinkti idėją ar idėjas. Tai gali būti ir laikina vieša erdvė, bet jis vis tiek turės veikti bent jau 2-3 metus“, – tvirtino D. Petrolevičius.

Jis tvirtino, kad nors dar net nėra išrinktos idėjos, viešos jaunimo erdves bus įrengtos per šiuos metus.

Visai Europos jaunimo sostinės programai, kurios dalis yra ir viešų jaunimo erdvių atsiradimas, šių metų Klaipėdos biudžete numatyta apie 850 tūkst. eurų.


  2021-01-13

  Vienas komentaras apie “Klaipėdos jaunimui pakuojama dovana”

  1. AvatarAnonimas (IP: 86.100.89.170)

   Įrengti reikėtų senamiestyje šalia parodų rūmų, tačiau už 80 tūkst išeitų nebent autobusų stotelę pastatyti

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt