P0

Politika

2022-uosius siūlo skelbti Lietuvos krepšinio metais

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-01-14


Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys, klaipėdietis Audrius Petrošius įregistravo pasiūlymą Lietuvos krepšinio šimtmečio progą paminėti 2022 metus paskelbiant juos krepšinio metais. Anot idėjos autoriaus, taip pagerbiant šios sporto šakos atstovus bei mėgėjus.

Ukmergės kraštotyros muziejaus nuotr.

„Idėja kilo, kai Klaipėdos krepšinio entuziastai priminė, kad 2022 metais bus lygiai 100 metų Lietuvos krepšiniui, prasidėjusiam 1922 m. vykusiomis pirmosiomis varžybomis bei tais pačiais metais surengtomis Lietuvos moterų krepšinio pirmenybėmis. Per šimtmetį Lietuva išugdė ne tik daug pasaulinio lygio krepšinio žvaigždžių, trenerių ir teisėjų, tačiau taip pat užkrėtė ir sportuoti įtraukė daugybę mėgėjų, entuziastų. Šie žmonės garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje, todėl negalime pamiršti ir neįamžinti tokios progos”, – pranešime spaudai cituojamas A. Petrošius.

Pasiūlyme prašoma Seimo atsižvelgti, kad Lietuvoje šiuo metu yra per 18 tūkstančių licencijuotų krepšininkų ir apie 100 000 šalies gyventojų krepšinį žaidžia savo malonumui. Taip pat svarbu ir tai, kad 2022 metais Lietuvoje vyks „FIBA Europe“ Generalinė Asamblėja, į kurią atvyks svarbiausi Europos krepšinio vadovai ir krepšinio žvaigždės iš 50-ies šalių krepšinio federacijų spręsti svarbių šios sporto šakos klausimų. 2022 metais vyks ir Europos vyrų krepšinio čempionatas, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė tikisi įveikti atrankos turnyrą bei dalyvauti šiame čempionate.

Pasak vieno iš iniciatyvos palaikytojų, Seimo TS-LKD frakcijos nario Andriaus Kupčinsko, simboliška, kad būtent Kaune artėjant Lietuvos krepšinio šimtmečiui atsirado naujas objektas – Krepšinio namai. Oficialiai šis objektas bus atidarytas 2022 metais.

Pasiūlymą taip pat palaikantis Seimo TS-LKD frakcijos narys Sergejus Jovaiša teigia, kad krepšinis sovietų okupuotoje Lietuvoje turėjo kur kas didesnę reikšmę nei vien sportinės varžybos ir skatino tautos pasipriešinimo dvasią.

„Tai buvo labai svarbi pilietinė išraiška, krepšininkai didžiuodamiesi sakydavo, kad yra lietuviai, o kova krepšinio aikštelėje būdavo tarsi kova už Lietuvą“, – pasakojo S. Jovaiša.

Registruojant pasiūlymą prisijungė ir Seimo nariai Marius Matijošaitis, Domas Griškevičius.


  2021-01-14

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt