P0

Kultūra

Į teismo vitriną sugrįžo ryškūs menininkės darbai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-01-14


Pasibaigus šventiniam gražiausių metų švenčių laikotarpiui Klaipėdos apygardos teismo vitriną vėl puošia menininkės Sigitos Mockutės darbai gamtos tema. Šį kartą parodą, be jau lapkritį eksponuotų darbų, papildė ir nauji kūriniai.

Šešerius metus keliavusi po pasaulį piešinius kūrėja pristatė ir tarptautiniuose festivaliuose, juose piešė gyvai ir taip dalijosi gydomuoju meno poveikiu. Parodai atrinktus kūrinius vienija gamtos tema: juose dominuoja augalų, saulės ir vandens motyvai. Menininkės darbų išskirtinumą kuria pasikartojantis rankų motyvas, kuris menininkei lyg širdies pratęsimas.

„Rankos simbolizuoja žmogų, kaip neatskiriamą gamtos dalį, jo integralią būtį visuose esančiuose elementuose ir kiekvienoje būsenoje vyraujančią skirtingą nuotaiką, kurią sustiprina kuri nors dominuojanti spalva“, – taip eksponuojamų kūrinių esmę apibūdina menininkė.

„Dominuojančios spalvos įkvėptos pietietiškų žemių, saulės ir vandenyno, jos jungiasi su žmogaus buvimu gamtos dalimi. Kūrėja kviečia žvelgiant į eksponuojamus paveikslus patirti belaikę, begalinę erdvę, kupiną tylos ir meilės, iš kurios ir ateina šie kūriniai. Parodoje eksponuojami piešiniai sukurti 2015–2020 metais, leidusis į piligriminę savęs pažinimo kelionę, ieškant išraiškos formų. Ši paroda lyg gyvenimo kelionės fragmentai, kuriuose ir kiti gali atrasti kažką pažįstamo ir išgyvento”, – rašoma teismo pranešime.

Paroda iki kovo pabaigos bus eksponuojama Klaipėdos apygardos teismo vitrinoje, esančioje Herkaus Manto, S. Daukanto ir Ligoninės gatvių sankirtoje.


  Kultūros straipsnių vidus

  2021-01-14

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt