P0

Kultūra

Klaipėdos prijungimo prie Lietuvos proga – nemokamas koncertas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-01-14


„Per Klaipėdą veriasi pasaulis. Per Klaipėdą jis atrandamas. Klaipėda – ne tik jūros ir europietiškas istorijas pasakojančio vėjo miestas. Ji – aktorių, džiazo meistrų, menininkų ir eseistų miestas“, – savo gimtojo miesto Klaipėdos jubiliejui skirtoje esė rašė filosofas, eseistas, politikas ir pedagogas Leonidas Donskis.

Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos progai paminėti skirta Klaipėdos kamerinio orkestro programa „Klaipėda ir pasaulis” tikisi nubraukti užmaršties dulkes nuo praeities ir dabarties kūrėjų muzikos partitūrų bei istorinių koncertų įrašų.

XVIII a. pradžioje Klaipėdoje, kuri tais laikais buvo vadinama Memeliu, gimė Johanas Danielis Berlinas.

„Nors jo nuopelnais ir kūrybiniu palikimu šiandien didžiuojasi Norvegija, būtų neteisinga, jei šio kompozitoriaus, atlikėjo kūryba, kaip ir pats gyvenimo Memelyje faktas, liktų užmarštyje. Pastaraisiais dešimtmečiais vis labiau populiarėjant baroko muzikai, jo kūryba turėtų susilaukti didesnio dėmesio, ypač Koncertas smuikui ir kameriniam orkestrui A-dur”, – teigia smuikininkė Jurgita Bačkuvienė, griešianti minėto kūrinio solo partiją.

Antrąjį to paties autoriaus kūrinį – Simfoniją trimitui ir styginių orkestrui D-dur – klausytojai išgirs iš istorinio vaizdo įrašo, kuris užfiksavo 2018 metais Klaipėdos koncertų salėje vykusį renginį, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. Solo groja trimitininkas Sigitas Petrulis, diriguoja David Geringas. Šio iškilaus menininko ir pedagogo vardas šiemet suteiktas Tarptautiniam Klaipėdos violončelės konkursui.

Klaipėda yra ir dabarties kompozitorės Loretos Narvilaitės gimtasis miestas. Jos kūrinys styginių orkestrui „Į krantą jūra krenta“ pavadintas pagal poeto Antano A. Jonyno eilėraštį.

„Jūra – tai judėjimas, energija, krantas – statika. Jūra – galinga jėga, ji keičia krantą, išplauna kopas. Rašant kūrinį iškildavo vaizdinys – Olandų kepurės kalnas, nuolat ardomas bangų mūšos“, – pasakoja mieste prie jūros gyvenanti kompozitorė.

Koncertą penktadienį, sausio 15 d., 18.30 val., bus galima nemokamai stebėti internetu Facebook arba Youtube platformoje.


  2021-01-14

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt